Nowy numer 24/2018 Archiwum

Wilki przegrywają, bo nie mają Pasterza

Idźcie, oto was posyłam jak owce 
między wilki.


Zdumiewające, prawda? Jezus mówi, że posyła swoich uczniów „jak owce między wilki”. Nie wie, że wilki pożerają owce? Posyła swoich na pewną śmierć? To nie do końca tak. On, który wszystko może, bo jest Bogiem, jest pasterzem swoich owiec. Dopóki On jest ze swoimi uczniami, nic złego im nie grozi. Wilki mogą ujadać, ale niewiele więcej. Kiedy owcom zagraża prawdziwe niebezpieczeństwo? Przypomniał o tym niedawno papież Franciszek, cytując św. Jana Chryzostoma: „Jak długo pozostajemy owcami, zwyciężamy; otoczeni niezliczoną gromadą wilków, jesteśmy mocniejsi. Gdy jednak stajemy się wilkami, ulegamy, ponieważ jesteśmy pozbawieni pomocy Dobrego Pasterza. Wszak nie jest On pasterzem wilków, ale owiec”. Zgodzić się na bycie słabą owcą, ale mieć zapewnioną pomoc Chrystusa, czy stać się wilkiem, który już nie może liczyć na nikogo prócz siebie? Przed tym dylematem, choć często nie do końca świadomie, staje i dziś niejeden chrześcijanin. W każdej sprawie kierować się Ewangelią czy uznać, że czasem trzeba iść drogą na skróty, bo bez tego nie osiągniemy celu? Wobec zła świata być potulnym barankiem czy jednak pokazać mu pazury? Wybór powinien być oczywisty.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • Maluczki
    26.01.2016 09:42
    Jeżeli wilki przegrywają, to dlaczego coraz mniej ludzi chodzi do kościoła? Dlaczego coraz mniej jest powołań do stanu duchownego?
    Dlaczego owce giną? Bo ich pasterze to najemnicy.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama