Nowy numer 24/2018 Archiwum

Kard. Maradiaga o lobby gejowskim w Watykanie

Zdaniem wpływowego hierarchy homoseksualiści infiltrowali struktury watykańskie. Papież powoli stara się to oczyścić.

Kardynał Oscar Maradiaga udzielił wywiadu honduraskiej gazecie "El Mundo". Dziennikarze pytali go m.in., czy geje prowadzili infiltrację struktur rzymskich - referuje agencja CNA. Na takie pytanie kardynał odpowiedział, że nie tylko infiltracja miała miejsce. Z relacji hierarchy wynika, że według papieża w Watykanie działa gejowskie lobby. Powoli Franciszek stara się tę sprawę oczyścić - stwierdził kard. Oscar Maradiaga.

Ojciec święty z jednej strony stara się zrozumieć homoseksualistów, z drugiej strony tego, co jest złe, nie można uznać za prawdę. Dlatego też - podkreślił hierarcha z Hondurasu - nauczanie katolickie na temat homoseksualizmu nie może ulec zmianie.

Kardynał Maradiaga jest arcybiskupem Tegucigalpy w Hondurasie. Od 13 kwietnia 2013 jest jednym z najbliższych współpracowników papieża Franciszka. Wchodzi w skład tzw. Rady Kardynałów i jest jej koordynatorem. Radę tworzy 8 hierarchów, którzy mają służyć papieżowi radą w zarządzaniu Kościołem oraz w reformowaniu Kurii Rzymskiej.

Reformowanie Kurii Rzymskiej Franciszek prowadzi właściwie od początku swojego pontyfikatu. Kardynał Maradiaga mówił wielokrotnie, że to zabieg konieczny, gdyż obecny system działania Kurii nie odpowiada już potrzebom czasu.

Kardynał Maradiaga był pytany też o sprawę tzw. małżeństw homoseksualnych. Istnieje bowiem presja i oczekiwanie, że za pontyfikatu papieża Franciszka Kościół mógłby poprzeć takie związki. "Nie. Trzeba zrozumieć, że są sprawy, które mogą być reformowane, a są też takie, które nie mogą" - odpowiedział duchowny. "Naturalne prawo nie może być reformowane. Widzimy, jak Bóg stworzył ciało człowieka, ciało mężczyzny i kobiety, by uzupełniały się nawzajem i przekazywały życie. Przeciwna sytuacja nie wchodzi w plan stworzenia. Są rzeczy, których nie da się zmienić" - stwierdził.

 

« 1 »

Zobacz także

 • Anaja
  14.01.2016 17:15
  A dlaczego papież POWOLI stara się oczyścić Watykan z gejów? To zostało już coś zrobione w tej materii czy jeszcze nic? Przecież akurat papież może tu najwięcej i najszybciej.
  doceń 3
 • Atimeres
  15.01.2016 08:00
  Jeżeli zna konkrety, dlaczego nie zgłosi papieżowi?
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama