Nowy numer 21/2018 Archiwum

Polskie kolędy na placu św. Piotra

Wśród wiernych z całego świata nie zabrakło Polaków. Tym razem także było ich dobrze słychać.

Wśród pielgrzymujących były bowiem zespół Promyczki Dobra z Nowego Sącza oraz Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej. Dla Ojca Świętego i zebranych w Watykanie tłumów wykonali kilka kolęd. Bezpośrednio po modlitwie "Anioł Pański" rozmawialiśmy z dyrektorem dziecięcego zespołu ks. Andrzejem Mulką oraz śpiewającą w tej grupie Anią Gwóźdź.

„Powróciliśmy do naszej tradycji, ponieważ byliśmy z dziećmi tutaj w Roku Jubileuszowym 2000. Teraz mamy Jubileusz Miłosierdzia. Przyjechaliśmy, żeby pięknie rozpocząć ten nowy rok i zaprosić jak najwięcej ludzi na Światowe Dni Młodzieży do Polski w lipcu. To taki akcent sądecki w Rzymie, który przez kilka lat Promyczki Dobra prezentowały” – powiedział ks. Mulka.

„Najbardziej mi się podobało, jak wszyscy zaczęli klaskać, a orkiestra zaczęła grać i taka była bardzo miła atmosfera. Dla Ojca Świętego zagraliśmy refren naszej polskiej kolędy «Gdy się Chrystus rodzi»” – powiedziała Ania Gwóźdź.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama