Nowy numer 28/2018 Archiwum

Radość ochrzczonych: dać innym Jezusa

Do codziennej lektury fragmentu Ewangelii, by lepiej poznać Jezusa wezwał papież Franciszek po południowej modlitwie "Anioł Pański" na placu św. Piotra Watykanie. Poradził, by nosić w kieszeni mały egzemplarz Ewangelii.

Swe zasadnicze rozważanie poświęcił czytanemu dziś w kościołach Prologowi Ewangelii wg św. Jana o Słowie, które stało się ciałem i zamieszkało między nami, „abyśmy mogli poznać i własnoręcznie dotknąć miłość Ojca”. Tymczasem wcielenie Syna Bożego, będące darem miłości Boga, spotkało się z odmową przyjęcia se strony ludzi. Zamknęli oni drzwi przed Synem Bożym. Na tym polega tajemnica zła, które chce wejść także do naszego życia. Od nas zależy, czy mu na to pozwolimy. Jesteśmy jednak powołani do otwarcia drzwi naszego serca Słowu Bożemu, Jezusowi - przypomniał papież.

Wyjaśnił, że przyjmując Jezusa, wzrastamy w poznawaniu i miłości Boga, uczymy się być miłosiernymi jak On. - Szczególnie w tym Roku Świętym Miłosierdzia sprawmy, by Ewangelia coraz bardziej stawała się ciałem w naszym życiu - apelował Franciszek, dodając, że rozważanie jej i wprowadzanie w życie jest najlepszym sposobem poznania Jezusa i niesienia Go innym.

- Takie jest powołanie i radość każdego ochrzczonego: ukazywanie i dawanie innym Jezusa; ale aby to robić, musimy Go znać i mieć w swym wnętrzu jako Pana naszego życia. On broni nas przed złem, przed diabłem, który zawsze leży u naszych drzwi i chce wejść - powiedział Ojciec Święty.

« 1 2 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama