Nowy numer 24/2018 Archiwum

Świetna wiadomość dla miłośników rowerów

Koniec problemów z bagażnikami rowerowymi zasłaniającymi tablice rejestracyjne - 1 stycznia wchodzą w życie przepisy, umożliwiające wydawanie trzeciej tablicy i jej zamontowanie na bagażniku rowerowym wspartym na haku holowniczym.

Trzecią tablice (o tym samym numerze) będzie można uzyskać w tym samym miejscu, w którym rejestruje się samochód. Można to będzie o nią poprosić przy rejestracji pojazdu, jak i później. Koszt - 52,50 zł. W tym mieszczą się też nalepki legalizacyjne. W przypadku utraty dodatkowej tablicy rejestracyjnej właściciel pojazdu będzie mógł złożyć oświadczenie o jej utarcie.  

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa informuje, że dodatkowa tablica rejestracyjna powinna być umieszczana na bagażniku w miejscu konstrukcyjnie do tego przeznaczonym. Znowelizowane przepisy regulują także kwestię warunków montażu bagażnika z tyłu pojazdu na haku holowniczym, w tym wyposażenia bagażników w odpowiednie światła zewnętrzne i miejsce na tablicę rejestracyjną.

 

« 1 »
TAGI:

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama