Nowy numer 44/2020 Archiwum

Komentarz Schetyny. To on zastąpi Kopacz w PO?

Dzisiejszego dnia nic się nie kończy, a wszystko się zaczyna - obiecuję wam to tu, w Kielcach, i obiecuję całej Polsce i całej Platformie - powiedział w Kielcach Grzegorz Schetyna, który w okręgu świętokrzyskim był "jedynką" PO. Dodał, że partia z tego wyniku "musi wyciągnąć wnioski".

"Musimy wyciągnąć wnioski, musimy sobie poważnie porozmawiać o wczorajszym dniu, o dzisiejszym i o tym co przed nami" - powiedział w niedzielę wieczorem Schetyna podczas wieczoru wyborczego świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej w Wojewódzkim Domu Kultury.

Według sondażu IPSOS niedzielne wybory parlamentarne wygrało PiS z poparciem 39,1 proc. Druga Platforma zdobyła 23,4 proc. głosów.

"Chcę powiedzieć bardzo wyraźnie, dzisiejszego dnia nic się nie kończy, a wszystko się zaczyna - obiecuję wam to tu, w Kielcach i obiecuję całej Polsce i całej Platformie, że wszyscy mamy trzy lata do wyborów samorządowych i zrobimy wszystko, i wam to obiecuję, że te wybory wygramy" - przekonywał.

Podczas przemówienia podziękował wszystkim zaangażowanym w kampanię PO w regionie.

Podczas rozmowy z dziennikarzami zapytany o ocenę ogólnopolskiego wyniku PO nazwał go "bardzo poważnym wyzwaniem". "Ja bym poczekał z komentarzami, oceną i analizą. Wtorek będzie takim momentem, w którym będzie można na to na spokojnie spojrzeć. Dzisiaj będzie dużo emocji jeszcze, to ciągle sondaże, jednoznaczne, ale ciągle sondaże, więc poczekajmy i miejmy dystans do tego. W emocjach rzeczy wyglądają inaczej" - powiedział.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama