GN 24/2018 Archiwum

Rząd: Uchodźcę za darmo oddam

Rząd szuka miejsc dla uchodźców w gminach. Jednak nie dostaną one obiecanych tysięcy euro z Unii Europejskiej - donosi "Rzeczpospolita".

Siedem tysięcy uchodźców z Syrii i Erytrei, którzy w ciągu dwóch lat trafią do Polski, po okresie wstępnej adaptacji w rządowych ośrodkach dla azylantów ma być rozesłanych po kraju. Trafią do gmin i parafii zainteresowanych ich przyjęciem.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej już prosi samorządy o deklaracje, czy przyjmą uchodźców. Miejsc do zamieszkania - ale także pracy, nauki języka, wyżywienia - poszukuje też Urząd ds. Cudzoziemców. Urzędy wojewódzkie rozsyłają pisma z resortu do wszystkich samorządów w Polsce.

Polski rząd ma otrzymać z UE po 10 tys. euro na każdego uchodźcę przyjętego z Bliskiego Wschodu i 6 tys. euro na uchodźcę przebywającego już w obozach na terenie UE - w Grecji i na terenie Włoch. Okazuje się, że te fundusze nie pójdą za uchodźcą do samorządów, które zdecydują się ich przyjąć.

"Unijne środki otrzymuje polski rząd na procedury przyjęcia, wyselekcjonowania tych osób oraz transport i koszty utrzymania w czasie oczekiwania na decyzję o statusie uchodźcy" - tłumaczy Małgorzata Woźniak, rzeczniczka MSW.

« 1 »

Zobacz także

 • ble
  02.10.2015 11:10
  Dać im wszystkim miotły i niech zamiatają ulice, szalety, klatki schodowe. Zapłata identyczna jaką mają Polacy. Na wszelki wypadek zablokować wszystkie dofinansowania arabskie. Zwłaszcza na meczety. A nieroby chyłkiem sami zaczną uciekać.
  doceń 13
 • ciekawy
  02.10.2015 15:15
  Problem z większością "dziennikarzy" GN a także ich czytelników jest taki że nie rozumieją nauk głoszonych przez Chrystusa a przecież na nie się powołują. Ot, taka ciekawostka.
 • zbig
  02.10.2015 16:42
  Miłość zawsze musi być rozsądna, kierowana rozumem, a nie głupia, niedoinformowana, zmanipulowana, zmuszona. Fałszywe, niebezpieczne "miłosierdzie".
  doceń 7
 • bardzociekawy
  02.10.2015 20:01
  Ciekawy jestem ile dostaje pan ciekawy @ za jeden wpis? tak po protu ciekawy jestem

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama