Nowy numer 43/2020 Archiwum

Pierwsze rosyjskie naloty w Syrii

Rosja rozpoczęła naloty w Syrii w okolicach miasta Hims - powiedział przedstawiciel amerykańskich władz zastrzegający sobie anonimowość.

Źródło dodało, że Amerykanie zostali godzinę wcześniej uprzedzeni o uderzeniu rosyjskim, ale nie podało żadnych szczegółów dotyczących np. użytych maszyn.

Wyższa izba rosyjskiego parlamentu Rada Federacji wyraziła w środę zgodę na wysłanie rosyjskich wojsk do Syrii. Wniosek prezydenta Władimira Putina w tej sprawie przyjęto jednomyślnie - poinformował szef administracji Kremla Siergiej Iwanow.

Kreml podkreślał, że chodzi jedynie o użycie sił powietrznych, a nie lądowych.

- Rosyjskie odrzutowce rozpoczęły ataki na pozycje Państwa Islamskiego (IS) w Syrii - potwierdziło ministerstwo obrony Rosji. Bombardowany jest sprzęt islamistów, składy broni, amunicji i paliwa, a także infrastruktura służąca do łączności.

Prezydent Rosji Władimir Putin ocenił w środę, że jedynym sposobem walki z terrorystami w Syrii są działania prewencyjne. Zaangażowanie militarne Rosji na Bliskim Wschodzie będzie obejmować tylko jej siły powietrzne i będzie jedynie tymczasowe - zaznaczył.

Zabierając głos na posiedzeniu rządu, Putin powiedział, że wciąż jest możliwe i konieczne, aby zjednoczyć wysiłki międzynarodowe w celu stawienia czoła islamskim bojownikom w Syrii.

Więcej na temat rosyjskiej interwencji:

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama