Nowy numer 25/2021 Archiwum

Tłumy migrantów napływają do Austrii

Po zaostrzeniu przez Węgry przepisów antyimigracyjnych i uszczelnieniu granicy z Serbią tysiące migrantów zmieniły trasę i usiłują dotrzeć do Europy Zachodniej.

Chorwacja, która stanęła w obliczu rosnących tłumów z powodu zabarykadowania przez Węgry granicy z Serbią przed migrantami zmierzającymi na północ, kieruje ich do granicy z Węgrami, które z kolei odsyłają tych ludzi do ośrodków w Austrii. Niemal wszyscy przybyli do miejscowości Nickelsdorf na północy Burgenlandu.

Inny przedstawiciel austriackiej policji poinformował, że prowadzące do Wiednia pasy autostrady A4 przebiegającej przez granicę w pobliżu Nickelsdorf zostały zamknięte; szczegółów nie podał. Wcześniej policja austriacka zamknęła pasy tej autostrady z powodu migrantów, którzy na nią wychodzili lub próbowali rozpocząć tu pieszą wędrówkę do Wiednia.

Około 1000 imigrantów trafiło w sobotę i niedzielę do Styrii graniczącej ze Słowenią - poinformował rzecznik policji w tym austriackim kraju związkowym.

Po zaostrzeniu przez Węgry przepisów antyimigracyjnych i uszczelnieniu granicy z Serbią tysiące migrantów zmieniły trasę, którą usiłują dotrzeć do Europy Zachodniej. Teraz próbują się dostać do bogatych krajów UE także przez Chorwację i będącą w strefie Schengen Słowenię.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama