Nowy numer 33/2018 Archiwum

Kolejna ciężarówka z uchodźcami w Austrii

Austriacka policja zatrzymała w Wiedniu ciężarówkę z 24 młodymi Afgańczykami - poinformowała w nocy z wtorku na środę austriacka agencja APA. Uchodźcy byli stłoczeni na bardzo małej przestrzeni i sami nie mieli żadnej możliwości opuszczenia pojazdu.

Ciężarówka wjechała na terytorium Austrii najprawdopodobniej z Węgier. Po zatrzymaniu jej kierowca uciekł, ale został szybko schwytany. Drzwi ładowni, gdzie znajdowali się Afgańczycy, były zaryglowane i zaspawane. Sami nie mogli się wydostać.

Uchodźcy byli stłoczenie na niewielkiej powierzchni i pozbawieni świeżego powietrza.

Austriackie władze uważają, że życie uchodźców było zagrożone, ale ze względu na to, że jechali krótko, ich stan zdrowia jest dość dobry.

W czwartek na autostradzie w Austrii znaleziono porzuconą przez przemytników ciężarówkę chłodnię, w której znajdowały się zwłoki 71 uchodźców.

MSW Austrii poinformowało w poniedziałek o zaostrzeniu na wschodnich granicach kontroli wszystkich pojazdów, które mogłyby być wykorzystywane do przemytu ludzi.

« 1 »

Zobacz także

  • qera
    09.09.2015 14:00
    To co dzieje się na naszych oczach to musi być działalność zorganizowana. Jedna fala uchodźców odjeżdża przychodzi kolejna fala uchodzców. Za tym musi stać jakaś mafia przemytu ludźmi, ktoś za to płaci i komuś zależy by przesiedlić tych ludzi. Należy rozbić tę mafię i powstrzymać falę nielegalnej imigracji. Początek jest w Turcji i wiedzie przez granicę serbską. Z tym że Turcja nie jest w UE a jest w NATO. Niech coś zrobią by tę falę powstrzymać !!!
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama