Nowy numer 26/2022 Archiwum

Franciszek. Pielgrzym duchowy

Papież Franciszek zapewnił, że jednoczy się z polskimi pielgrzymami, idącymi w pieszej pielgrzymce do sanktuarium na Jasnej Górze na uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej. Poprosił także o modlitwę w swojej intencji.

- Pozdrawiam polskich pielgrzymów. W sobotę będziemy obchodzili uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej. Z tej okazji liczni polscy wierni, w towarzystwie ich kapłanów, zakonników i zakonnic, udają się na pieszą pielgrzymkę do jasnogórskiego sanktuarium, aby oddać cześć Maryi i modlić się o wstawiennictwo w różnych intencjach, jakie każdy niesie w swoim sercu. Jednoczę się z tymi pielgrzymami i z wami, tu obecnymi, w modlitwie za was i za wasze rodziny. Módlcie się również za mnie. Niech Bóg wam wszystkim błogosławi! - powiedział Franciszek podczas środowej audiencji ogólnej w Auli Pawła VI w Watykanie.

Franciszek. Pielgrzym duchowy   Częstochowa obecnie przeżywa prawdziwe pielgrzymkowe oblężenie ks. Marcin Siewruk /Foto Gość Swoją katechezę podczas audiencji ogólnej papież poświęcił znaczeniu świętowania w życiu rodzinnym.

Ojciec Święty podkreślił, że choć potrafimy świętować pracując, czy nawet przeżywając bolesne doświadczenia, to prawdziwy czas świętowania wstrzymuje pracę zawodową i jest święty. Przypomina mężczyźnie i kobiecie, że są stworzeni na obraz Boga, który nie jest niewolnikiem pracy, ale jest Panem.


TŁUMACZENIE:
„Ale wiemy, że są miliony kobiet i mężczyzn, a nawet dzieci, będących niewolnikami pracy! Jest to wymierzone przeciwko Bogu i przeciwko godności osoby ludzkiej! Obsesja zysku ekonomicznego i efektywności techniki zagraża humanistycznym rytmom życia.”

Papież dodał, że czas odpoczynku, zwłaszcza niedzielnego, jest przeznaczony dla nas, abyśmy mogli się cieszyć tym, czego się nie wytwarza i nie konsumuje, nie kupuje i nie sprzedaje.


TŁUMACZENIE:
„Ale widzimy, że ideologia zysku i konsumpcji chce pożreć także święto: także ono jest czasami sprowadzane do „interesu”, sposobu zarobienia pieniędzy i ich wydawania. Ale czy po to pracujemy? Żądza konsumowania, pociągająca za sobą marnotrawstwo, to straszny wirus, który między innymi sprawia, że w końcu jesteśmy bardziej zmęczeni niż wcześniej, szkodzi prawdziwej pracy i pochłania życie.”

Ojciec Święty wskazał, że czas święta jest święty, ponieważ Bóg w nim przebywa w sposób szczególny. Zaś niedzielna Eucharystia sprowadza na święto całą łaskę Jezusa Chrystusa.

Papież zachęcił rodziny do zrozumienia i wspierania autentycznej wartości czasu święta, a zwłaszcza niedzieli.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama