Nowy numer 24/2021 Archiwum

Bp Ryś: Duch Święty jest sprawcą radości życia

W środę w parafii św. Józefa w Krakowie-Podgórzu odbyło się kolejne spotkanie wakacyjnych warsztatów wspólnoty Mężczyzn św. Józefa pt. "Pełnia Życia Pełnia Radości".

Gościem specjalnym był biskup krakowski Grzegorz Ryś. Hierarcha mówił zebranym, że Duch Święty zostawiony w Kościele sprawia w człowieku radość. Dodał, że dar Ducha Świętego może zmienić kompletnie życie, choć nie zawsze dzieje się to natychmiast.


Bp Ryś uznał, że najgorsza jest duchowa schizofrenia polegająca na tym, że człowiek z jednej strony jest wierzący, ale jednocześnie się z tym nie utożsamia. Jak dodał, elementem kształtowania ludzkiego życia przez Ducha Świętego jest uświadamianie wiernym, że Bóg jest dla nich realnym ojcem, który w pełni oddaje się człowiekowi.Warsztaty „Pełnia Życia Pełnia Radości” to cykl 8-tygodniowych spotkań. Oparte są one na książce Charlesa Whiteheada „Ku pełniejszemu Życiu w Duchu Świętym”, a ich celem jest osadzenie w relacji, poznaniu i doświadczeniu Ducha Świętego w każdym aspekcie życia mężczyzny.

Biskup Grzegorz Ryś   Biskup Grzegorz Ryś
Roman Koszowski /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama