Nowy numer 3/2019 Archiwum

Cipras: Obciążenia będą rozłożone sprawiedliwie

Premier Grecji Aleksis Cipras zapewnił w poniedziałek w Brukseli po osiągnięciu porozumienia z wierzycielami, że obciążenia będą rozłożone przy uwzględnieniu sprawiedliwości społecznej i spadną także na tych, którzy nie ponieśli kosztów podczas kryzysu.

Potrzebujemy radykalnych reform, by pozbyć się starej oligarchii - mówił Cipras dziennikarzom po rozmowach w Brukseli.

Porozumienie ws. pomocy dla Grecji przewiduje, że kraj ten przekaże majątek wart do 50 mld euro do specjalnego funduszu, a pieniądze z prywatyzacji tego mienia trafią na spłatę długu i rekapitalizację banków - poinformował szef eurogrupy Jeroen Dijsselbloem.

W nocy z niedzieli na poniedziałek toczyły się w Brukseli wielogodzinne rozmowy. Wczoraj mijał ostateczny termin przedstawienia przez Greków programu reform w tym kraju. Od tego zależało greckie "być albo nie być" w strefie euro.

Przeczytaj także:

  PIAZZA del POPOLO / CC 2.0

« 1 »

Zobacz także

 • Fryderyk
  13.07.2015 11:52
  Grecja to piękny kraj, to truizm. Zastanawiam się jednak dlaczego Grecja, kolebka naszej cywilizacji tak odstaje od Europy. Będąc w Grecji to co mi najbardziej przeszkadzało to grecki alfabet. Jeżeli w jakimś mieście nie było napisów w alfabecie łacińskim to była to bardzo duża bariera dla mnie, by zwiedzać to miasto. Zawsze ciekawiło mnie dlaczego niektóre kraje europejskie obstają przy swoich odmiennościach np. Wielka Brytania - ruch lewostronny, czy alfabety grecki lub serbski? Rosyjskiej grażdanki nie liczę, bo Rosjanie to Azjaci.
  doceń 0
 • observer
  14.07.2015 06:44
  Kleska populizmu. Koszta poniosa obywatele. Nalezy wszelkia mase biurokratow i populistow odseparowac od wladzy. Wyborcy powinni wybierac jedynie osoby wykwalifikowane, ktore wykazaly sie niezaleznymi osiagnieciami, sa wiarygodne i maja rozum. kto z obecnych polskich politykow spelnia te wymogi ? Na pewno nie ci, ktorzy o wladze sie ubiegaja.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy