Nowy numer 3/2019 Archiwum

Blisko, coraz bliżej

Premier kieruje ruchem ulicznym. By być bliżej ludu. Bareja wysiada…

Władza „pochyla się nad zagadnieniem”. Zbliża się do ludu pracującego miast i wsi. Pamiętacie felietony Kolegi Kierownika o niezapowiedzianych wizytach w zakładach pracy? Przeglądam najświeższe newsy i mam wrażenie, że oglądam właśnie takie propagandowe filmiki Polskiej Kroniki Filmowej. Albo film Barei.

Co widzę? Władza, by zbliżyć się do Jana Kowalskiego jedzie pociągiem (cóż za samozaparcie!), władza spaceruje po bazarze, władza… kieruje ruchem ulicznym. Poziom śmieszności, groteski i sztuczności został już dawno przekroczony. Nic dziwnego, że internauci reagują rechotem.

Mój przyjaciel Maciek Sikorski zadał wczoraj na Facebooku krótkie pytanie: Co w najbliższych dniach zrobi Ewa K., by być bliżej ludu? 


A. będzie sprzedawała bilety w kiosku ruchu.
B. wsiądzie na kombajn i zabierze się za koszenie.
C. zajmie się lepieniem pierogów w dużym zakładzie.
D. usiądzie na kasie w Biedronce.
E. pójdzie na całość - zjedzie na dół, będzie ładować węgiel na taśmociąg.

A może będzie biegała szlochając po Piotrkowskiej w Łodzi w szaliku Ś.P. Widzewa?

PS. Ciekawe, dlaczego te obrazki wydają się sztuczne do granic, a kadry z pielgrzymki papieża Franciszka do Ameryki Południowej (otoczony dzieciakami, co chwilę rozmawiający z ludźmi) całkowite normalne, naturalne i niewymuszone? Watykan ma lepszych PR-owców?
 

« 1 »
oceń artykuł

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

 • Anna
  09.07.2015 21:16
  Jeszcze tylko kilka miesięcy...
 • Małgosia
  09.07.2015 23:58
  Stawiam na odpowiedź "D". Tego jeszcze nie było.
  doceń 2
 • rekin
  10.07.2015 11:14
  A co takiego innego robi pani Szydło lub robił pan Duda, przecież nawet kawę nawelał na ulicy. Oczywiście redakcja tego nie widzi, redakcja jest " obiektywna "
  doceń 0
 • am haarec
  13.07.2015 12:14
  Kopacz-e do rowów :D
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.