Nowy numer 3/2019 Archiwum

Zamach w Aleppo: co najmniej 25 zabitych

Zamachowiec - samobójca wysadził się w poniedziałek przed posterunkiem armii syryjskiej na przedmieściach położonego na północy Syrii miasta Aleppo zabijając co najmniej 25 żołnierzy i członków prorządowych milicji - poinformowało Obserwatorium ds. Praw Człowieka.

Według mającego swoją siedzibę w Wielkiej Brytanii Obserwatorium, zamachowiec był członkiem Frontu Al-Nusra mającego powiązania z Al-Kaidą.

Eksplozję słychać było w całym mieście. Wkrótce potem rebelianci z ugrupowania Ansar Al-Szaria przypuścili atak na pozycje wojsk rządowych.

Walki o kontrolę nad Aleppo między wojskami rządowymi i ugrupowaniami islamistów trwają już od dłuższego czasu i są wyjątkowo zacięte. Islamistom udało się wyprzeć wojska rządowe z większej części obszaru miasta.

W ostatnich dniach kilka ugrupowań islamistów podjęło ofensywę aby wyprzeć wojska rządowe z pozostałej w ich rękach zachodniej części miasta - dzielnicy Dżamijat al-Zahra.

Przed wybuchem wojny domowej w Syrii w roku 2011, Aleppo było jednym z najważniejszych ośrodków przemysłowych i handlowych w Syrii.

« 1 »
TAGI:

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy