Nowy numer 20/2019 Archiwum

Krytyk homolobby wygrał proces z aktywistami LGBTQ

Wyrokiem z dnia 1 lipca, Sąd Okręgowy w Toruniu nakazał Stowarzyszeniu Na Rzecz Lesbijek, Gejów, Osób Biseksulanych, Osób Transpłciowych oraz Osób Queer „Pracownia Różnorodności” oraz grupie aktywistów LGBT przeproszenie amerykańskiego psychologa dr Paula Camerona za naruszenie jego dobrego imienia oraz renomy naukowej.

Dr Paul Cameron, autor wielu publikacji z zakresu badań nad stylem życia homoseksualistów i jego konsekwencjami, stał się w ostatnich latach celem bezprecedensowego ataku ze strony środowisk aktywistów LGBT. Toruńscy działacze LGBT przez długi czas publicznie oczerniali naukowca, nazywając go m.in. "naukowym hochsztaplerem", odmawiając naukowego charakteru jego działalności oraz oskarżając o fałszowanie badań. Zarzuty te zawarli w publikacjach internetowych oraz w listach otwartych do rektorów wyższych uczelni oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Kampania oszczerstw prowadzona była w celu uniemożliwienia dr Cameronowi udziału w działalności akademickiej w Polsce. W ostatnich latach niektóre uczelnie wyższe odmawiały zgody na wykłady naukowca w ich murach.

Wyrokiem z 1 lipca Sąd Okręgowy przyznał rację żądaniom dr Paula Camerona i zobowiązał Stowarzyszenie „Pracownia Różnorodności” do opatrzenia oszczerczych artykułów odpowiednim komentarzem, opublikowania przeprosin na stronie stowarzyszenia oraz wysłania do rektorów wyższych uczelni oświadczenia, w którym przeproszą za naruszenie dobrego imienia i renomy naukowej dr Paula Camerona.

Dr Cameron jest prezesem Family Research Institute, autorem kilkudziesięciu publikacji z zakresu psychologii i nauk społecznych, byłym doradcą do spraw rodziny rządów USA i Kanady.

Pomimo prowadzonych przeciwko naukowcowi kampanii ruchów LGBT i ich sojuszników, publikacje dr Paula Camerona zamieszczane są w renomowanych czasopismach naukowych o najwyższych wskaźnikach cytowalności (impact factor), takich jak Psychological Reports, Adolescence, Journal of Biosocial Science (Cambridge University), Journal of American Medical Association. Badania dr Paula Camerona dowodzące trudności rozwojowych oraz przemocy doznawanej przez dzieci wychowywane w związkach jednopłciowych cytowane są jako naukowa podstawa rozstrzygnięć sądownictwa USA w zakresie adopcji przez pary homoseksualne (np. sprawa z 2004r. Lofton v. Secretary of Dept. Of Chidren & Family). Statystyczne badania dr Paula Camerona wykazujące wysokie wskaźniki przemocy w związkach jednopłciowych wskazane są jako źródło dla raportu Kanadyjskiego Centrum Statystyki Sądowej pt. „Orientacja seksualna i wiktymizacja”.

Od wyroku toruńskiego sądu stronom przysługuje jeszcze apelacja.

Pełnomocnikiem dr Paula Camerona przed Sądem Okręgowym był adw. Jerzy Kwaśniewski. Sprawa od początku prowadzona była w ramach Programu interwencji procesowej Instytutu Ordo Iuris.

Dr Paul Cameron - rozmowa o problemie homoseksualizmu
PiotrSkargaTV

« 1 »

Zobacz także

 • Krzysiek
  06.07.2015 17:54
  >>działacze LGBT przez długi czas publicznie oczerniali naukowca, <<

  Jak już nie ma argumentów to w ferworze dyskusji wyrwie się ty taki siaki i owaki.

  Jak w ogóle nie ma się nic do powiedzenia - to od razu wali się ty taki siaki i owaki.

  Najsmutniejsze, że w czasach oświecenia, kompletna ciemnota i zacofanie ma w ogóle prawo głosu publicznego - i może obrażać i oczerniać uczciwego naukowca, który po sądach musi się bronić przed tłuszczą i hałastrą.
  doceń 6
 • Saleen
  06.07.2015 23:40
  Cóż, Krzysiek... Poniekąd, właśnie o to walczyli nasi dziadkowie i ojcowie - by każdy, nawet kompletna ciemnota, mogła się na dany temat wypowiedzieć - i że to ty możesz decydować, które słowa cię obrażają, a nie państwo. Sęk w tym, że wiele osób do tego poziomu nie dorosła i nadal nie widzi nic obraźliwego w takich sformułowaniach, które w normalnym kraju automatycznie poniżałyby osobę atakującą. Cóż, może kiedyś dojdziemy do czasów, w których obrzucanie kogoś błotem będzie świadczyło o tym, kto nim rzuca...
  doceń 2
 • observer
  07.07.2015 00:02
  Swojego czasu panstwo Izrael bylo przedmiotem ataku mediow i dezinformacji. Przedstawiano tzw. Palestynczykow, jako ciemiezony narod, ktory pragnie sie wyzwolic. w yen sam sposob mozna byloby przedstawic narod Slazakow czy nawet Kaszubow, nie wspominajac Gorali. Glupota ludzka zawsze byla podatna na manipulacje,a ostatnim tego przykladem jest Grecja, gdzie banda kolesi-populistow przejela wladze. W Polsce byla kiedys partia przyjaciol piwa, ktora zajmowala miejsca w Sejmie, pobierajac wysokie diety i korzystajac z przywilejow, do dzis jej czlonkowie sa w Sejmie, pomimo, ze byli to glupcy, kpiacy sobie ze spoleczenstwa i demokracji. Mordercy Hitler i Stalin byli demokratycznie wybranymi przywodcami.
  Teraz banda polglowkow i rozne mass-media atakuja Kukiza, racjonalnego patriote i spolecznika. Z glupota sie nie wygra.
  Profesor Cameron to szlachetna postac mowiaca prawde, ale w mass-mediach o nim cicho...
  doceń 3
 • Fryderyk
  07.07.2015 10:23
  Wg moich obliczeń 1 osoba o skłonnościach homoseksualnych zdarza się na 4000 zdrowych ludzi. Czyli jest ich 0,25 promila populacji. Czyli ich problemy z tożsamością nie są problemami masowymi trapiącymi ludzkość.
  doceń 3

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL