Nowy numer 3/2019 Archiwum

Kolejne oskarżenia o bluźnierstwo

Chrześcijanom ogolono głowy, pomalowano twarze na czarno i dotkliwie pobito. Dramatyczne doniesienia z Pakistanu i Sudanu! Organizacje obrony praw człowieka biją na alarm, że to kolejna próba zastraszenia chrześcijańskiej mniejszości.

Kolejni wyznawcy Chrystusa padają ofiarą muzułmańskiego prawa o bluźnierstwie. W Pakistanie policja w ostatniej chwili udaremniła lincz na chrześcijańskich małżonkach. Muzułmanów rozwścieczył fakt, że Awais Qamar użył za matę do spania materiał ofiarowany mu przez fryzjera, na którym miały widnieć fragmenty z Koranu.

O rzekomym „bluźnierstwie” sąsiedzi poinformowali imama miejscowego meczetu, a ten zwołał tłum. Muzułmanie ogolili małżonków na łyso, pomalowali im twarze na czarno i dotkliwie ich pobili. Do linczu nie doszło tylko dlatego, że interweniowała wezwana przez świadków zdarzenia policja. Imam został czasowo zatrzymany za nawoływanie do przemocy. Oskarżenie o zbezczeszczenie Koranu przez chrześcijan okazało się bezpodstawne.

Z kolei w Sudanie do ciężkiego więzienia trafiło dwóch protestanckich pastorów. Michael Yat i Peter Yen Reith zostali oskarżeni o bluźnierstwo, szpiegostwo oraz zamach na Konstytucję i porządek publiczny, czyli przestępstwa, za które przewidziana jest kara śmierci.

Organizacje obrony praw człowieka biją na alarm, że w rzeczywistości ich aresztowanie to kolejna próba zastraszenia chrześcijańskiej mniejszości i zmuszenia jej nie tylko do nie głoszenia Ewangelii, ale i do całkowitego posłuszeństwa islamskim władzom w Chartumie.

Wskazuje się, że ustawa o bluźnierstwie, nazywana „czarnym prawem”, nie służy wcale obronie Mahometa, tylko jest narzędziem do załatwiania prywatnych porachunków. Niejednokrotnie uderza też w samych muzułmanów.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy