Nowy numer 42/2018 Archiwum

Wydawca "Tomasz Lis na żywo" ukarany

Komisja Etyki TVP ukarała finansowo wydawcę programu "Tomasz Lis na żywo" Barbarę Hrybacz. Chodzi o przedwyborczy faul, polegający na przypisaniu Kindze Dudzie - córce ówczesnego kandydata na urząd prezydenta - kompromitującego wpisu na Twitterze.

Kinga Duda miała stwierdzić, że jak jej tata zostanie prezydentem, to odda Oscara otrzymanego przez twórców filmu „Ida”.
Podaniu bez sprawdzenia informacji z fałszywego konta towarzyszyły kpiny, których dopuścił się jeden z gości Tomasza Lisa, aktor Tomasz Karolak, należący do komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego.

Tomasz Lis, Barbara Hrybacz i zarząd TVP przepraszali później za naruszenie zasad etyki dziennikarskiej.

Także Komisja Etyki TVP uznała, że doszło do złamania zapisu regulaminu, mówiącego, że „informacje przekazywane przez dziennikarza powinny być zrównoważone i dokładne, tak aby telewidz mógł odróżnić fakty od przypuszczeń i plotek oraz powinny być przedstawiane we właściwym kontekście, opierać się na wiarygodnych i możliwie wielostronnych źródłach. Żadne okoliczności, motywy, naciski czy inspiracje nie usprawiedliwiają podania fałszywych czy niesprawdzonych informacji ani zatajania informacji”.

TVP ustami swej rzeczniczki Joanny Stempień-Rogalińskiej odmówiła serwisowi gosc.pl ujawnienia wysokości kary, powołując się na ochronę danych osobowych.

W sezonie 2014/2015 program „Tomasz Lis na żywo” gromadził przed telewizorami 2,05 mln widzów. To o 80 tys. widzów mniej niż w sezonie poprzednim.

« 1 »
TAGI:

Zobacz także

 • Eugeniusz_Pomorze_
  02.07.2015 12:39
  Idę o zakład, że ten hejterski wpis przeciwko Andrzejowi Dudzie został wyprodukowany na potrzeby programu Tomasza Lisa, by podnieść notowania Bronisława Komorowskiego...
  doceń 10
 • Anonim (konto usunięte)
  02.07.2015 12:49
  media publiczne toczy syfilis i tyle
  doceń 9
 • kochana
  02.07.2015 16:49
  Lisek chytrusek chciał popisać się swoją inteligencją a okazało się to znów klapą.
  No cóż walczy ten pan i walczy przeciw zdrowym wartościom,a tak naprawdę z góry jest skazany na przegraną,bo prawda zawsze wygrywa.
  doceń 8
 • abwin
  05.07.2015 23:00
  Moim zdaniem szkoda czasu na oglądanie takiego programu, jak również wydawanie pieniędzy na Newsweeka. Podoba mi się hasło, które usłyszałem: "Jeśli jesteś katolikiem, nie zadawaj się z Newsweekiem".
  doceń 3

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy