Nowy numer 42/2018 Archiwum

Chrześcijanin - potencjalny ekstremista

Do takiego sposobu myślenia sprowadzają się nowe wytyczne brytyjskiego ministerstwa edukacji.

Uczniowie, którzy niepochlebnie wyrażają się o homoseksualizmie, powinni zostać potraktowani przez szkołę jako potencjalni ekstremiści – wynika z nowych wytycznych brytyjskiego ministerstwa oświaty. Rząd Camerona musi walczyć z rodzimym islamskim ekstremizmem. Głównym tego narzędziem ma być edukacja, która do tej pory słabo wywiązywała się z tej roli, o czym świadczy ubiegłoroczny skandal zwany „koniem trojańskim”. Okazało się wówczas, że radykalnym muzułmanom udało się przejąć kontrolę nad kilkoma szkołami w Birmingham. Rząd odpowiedział nowymi standardami i wzmożonymi kontrolami. Uderzają one jednak również w chrześcijan. W konsekwencji, jak informuje Daily Telegraph, zamknięto już dwie chrześcijańskie szkoły, które nie respektowały tzw. „wartości nowoczesnej Brytanii”.

Błąd ministerstwa oświaty polega na tym, że za jeden z głównych wskaźników zagrożenia uznano stosunek do homoseksualizmu. Nowe wytyczne dla szkół są w tym całkiem jednoznaczne. Niepochlebne uwagi o homoseksualizmie to powód, by znaleźć się na liście podejrzanych. Problem w tym, że wiele chrześcijańskich rodzin uważa, iż małżeństwo jest zarezerwowane wyłącznie dla kobiety i mężczyzny. „Czy odtąd rodziny te oficjalnie trafią na listę podejrzanych i powiązanych z ekstremizmem?” – pyta Andrea Williams, szef Christian Legal Centre, organizacji, która udziela chrześcijanom pomocy prawnej. Obawia się ona, że nowe wytyczne ministerstwa czynią z nauczycieli szpiegów i funkcjonariuszy swoistej policji politycznej, strzegącej „poprawnego myślenia” poddanych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • gut
  01.07.2015 22:17
  Z jednej strony mamy ekstremizm lewacki z drugiej strony islamski.
  doceń 7
 • ech
  01.07.2015 23:07
  Sprawa jest prosta jak konstrukcja cepa - absolutnie każdy autentyczny pogląd można uskrajnić, czy to w teorii, czy w praktyce, czyli zamienić w ekstremizm. Tylko ludzie bez idei nie mogą się zamienić w ekstremistów. Tak jak tylko, wśród stworzenia, niebyt może się nie psuć.
  doceń 3
 • ble
  02.07.2015 07:49
  A to co wyprawia gender to nie ekstremizm? Ironia polega na tym, że te wszystkie aroganckie kraje, które miały się za lepszą ludzkość od reszty świata, które wszędzie węszyły komunistów i szerzyły pruderię na przerośniętą skalę, stały się ofiarami własnych lęków. Im już raczej ozdrowienie nie grozi. A islam będzie skalpelem i dla ich "wolności" z której szybko uwolni i mieczem dla gender, z którego ich szybko oczyści. Gdyż w tych krajach chyba już zabrakło nawet jednego sprawiedliwego. Niewolnictwo XXI. Kraje, które miały niewolników mają ich nadal. Nic się tak naprawdę nie zmieniło. Kolonizator, będzie kolonizatorem zawsze, a pyszałek pyszałkiem.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy