Nowy numer 29/2019 Archiwum

100% Jesus

Neymar przeznacza dziesięcinę na ewangelizację Ameryki Południowej. Kaká na każdym kroku opowiada o miłości nie z tej ziemi, a David Luiz nakłada na Fernando Torresa ręce w geście modlitwy.

Wzruszają mnie takie obrazki. Wiem, wiem, to sentymentalne, a jednak, gdy widzę gwiazdy sportu w świetle reflektorów publicznie deklarujące przywiązanie do wiary, coś ściska mi gardło. Świadectwo jest tym mocniejsze, że są w absolutnie szczytowym momencie swej kariery, w chwili, gdy mówi się o nich: „bogowie” i naprawdę mogliby sobie podarować te duchowe wynurzenia.

„Umieć cierpieć biedę” Kowalski jakoś potrafi. Uczył się tego przez całe życie. Wie też doskonale, jak działa zasada: „jak trwoga to do Boga”. Ale „obfitować”? Z tym gorzej. Chwałę przypisuje zazwyczaj sobie i zapomina o Tym, który jest Dawcą. Wiem, co mówię, przerobiłem to setki razy na własnej skórze.

Może dlatego tak doskonale pamiętam pełne ognia wyznanie wiary mistrza świata z 2002 roku Kaki (działa w międzynarodowej organizacji „Sportowcy dla Chrystusa” i często występuje w koszulce „I belong to Jesus”), poruszający gest wyciągniętych do modlitwy dłoni Davida Luiza, który modlił się nad Fernando Torresem czy wspólny szturm do nieba piłkarzy brazylijskich?

David Luiz Prays Over Fernando Torres.mp4
Baz1101

Tuż po końcowym gwizdku meczu, w którym Barca wygrała Ligę Mistrzów, pokonując Juventus Turyn 3-1 podstawowy zawodnik Dumy Katalonii Neymar założył na głowę opaskę z napisem: „100% Jesus”. To nie ekstrawagancki gest zblazowanego piłkarza. Neymar od lat mocno podkreśla swe przywiązanie do wiary. Urodził się w ewangelickiej rodzinie w Sao Vincent i jako mały chłopiec trenował zawsze w opasce z napisem: „100% Jesus”. Po finale Ligi Mistrzów przypomniał sobie te chwile i wrócił do opaski z niezwykle jasną deklaracją. Neymar zawsze po strzeleniu bramki wykonuje „gest dziękczynienia” w kierunku nieba, a swą dziesięcinę przekazuje na organizację Athletes for Christ, której misją jest ewangelizacja Ameryki Południowej.

To nie są puste gesty. To deklaracje wiary. Nie mam co do tego wątpliwości. Konkretna odpowiedź na słowa Jezusa: „do każdego, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie”.

Kaka I Belong to Jesus...evangelico
esposiblematy

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

 • Anna
  08.06.2015 23:20
  A może Autor uzupełni artykuł o informacje o astronomicznych zarobkach Neymara, jego nieślubnym dziecku, dziewczynach, które zmienia i projekcie muzeum, które chcą mu wybudować? (Na marginesie, Ronaldo już otworzył muzeum poświęcone samemu sobie)

  Czy gdybym ze swoim konkubentem (którego nie mam) nosiła opaski z napisem "100% Jesus" to Autor też by o nas napisał? Pewnie tak, gdyby konkubent zarabiał 7 mln euro. I gdyby był ZIELONOŚWIĄTKOWCEM.
 • Anna
  08.06.2015 23:32

  Agnieszka Radwańska też się "Jezusa nie wstydziła". A dziennikarza katoliccy, a nawet niektórzy księża piali z zachwytu. Do czasu...

  doceń 3
 • Wariat chyba
  09.06.2015 09:21
  Wielu zdaje test biedy, dużo mniej test bogactwa. Tym gościom się udało.
  doceń 3
 • tomaszz
  09.06.2015 10:50
  Mówiąc o innych kościołach chrześcijańskich... Bardzo pouczająca jest książka "Światłość świata", wywiad rzeka z Benedyktem XVI. Mi bardzo pomogła, zobaczyłem jak byłem zamknięty na niekatolików, "złych" katolików, a także antykatolików oraz innowierców np. muzułmanów.
  "Bóg naprawdę nie ma względu na osoby. Ale w każdym narodzie miły jest Mu ten, kto się Go boi i postępuje sprawiedliwie."Dz.10,34
  Ta wiedza uwalnia, ta prawda wyzwala serce.
  doceń 9

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.