Nowy numer 24/2018 Archiwum

Sukces: drugie miejsce w wyborach prezydenckich

Małgorzata Kidawa-Błońska wystąpiła wczoraj w INFOrozmowie, gdzie zaskakująco komentowała wyniki wyborów prezydenckich i opowiadała o planach PO przed jesiennymi wyborami.

- Dlaczego Kościół w czasie kampanii prezydenckiej odciął się od prezydenta Komorowskiego(...), bardzo głęboko wierzącego katolika i w gruncie rzeczy tak mocno poparł jego kontrkandydata i Prawo i Sprawiedliwość - pytał oczywiście obiektywny prowadzący rozmowę Jan Ordyński. Rzeczniczka rządu stwierdziła, że ta kwestia dotyczy tylko części biskupów, episkopat bowiem nie jest monolitem, natomiast biskupi w Polsce mają "pewne instrumenty", dzięki którym mogą przekazywać wiernym swoje uwagi.

Przekonywała też, że osiem milionów głosów, które zebrał Bronisław Komorowski, to wspaniały wynik. Dodała, że przegrał tylko nieznacznie. A to dobry prognostyk przed jesiennymi wyborami. Wystarczy, że PO zewrze szyki i skoncentruje się na wyborach parlamentarnych.

Zaznaczyła, że PO chce dokończyć pewne zobowiązania wobec obywateli i realizować nową wizję Polski oraz inwestować w człowieka.

Nieco więcej o tym, jak wizje, plany i inwestycje w człowieka miałyby wyglądać, opowiadała jeszcze wczoraj rano w radiu TOK FM. Tłumaczyła, że nad ustawą o in vitro prace są już praktycznie zakończone. Ubolewała jednocześnie, że PiS złożył aż 80 poprawek do ustawy, tym samym opóźniając tempo prac. A przecież Bronisław Komorowski obiecał ustawę podpisać, stąd pośpiech PO.

Przeczytaj komentarz Kogo popiera Kościół.

« 1 »

Zobacz także

 • WIDZ
  02.06.2015 13:33
  "bardzo głęboko wierzącego katolika"
  Niech ta pani nie żartuje...
  doceń 10
 • Stanisław_Miłosz
  02.06.2015 14:25
  Nowa wizja Polski, dobre! Która to z kolei? I której Polski, że podle zapytam? IV RP, czy raczej jeszcze tej III, Peerelem Bis zwanej? Niesłusznie bis zwanej, bo o bis można mówić, gdy powtórka, a nie wtedy gdy twórcza, ale - kontynuacja.

  Zatem, strzeżcie się obywatele, gdy Platforma "obywatelska" "chce dokończyć pewne zobowiązania wobec obywateli i realizować nową wizję Polski oraz inwestować w człowieka".

  Nie tylko łapcie się za kieszeń, ale przede wszystkim uważajcie by inwestując w was, was nie dokończyła. Dokończyła na amen.

  Ale wy pamięć macie krótką, więc i przestroga jest pro forma, skazani jesteście na zagładę. Jak, za przeproszeniem, dinozaury.
  doceń 8
 • Horowski
  02.06.2015 14:39
  Innymi słowy, według pani Kidawy-Błońskiej, w drugiej turze wyborów Bronisław Komorowski zajął drugie miejsce, a Andrzej Duda był przedostatni.
  To się nazywa zaklinanie rzeczywistości.
  doceń 9
 • Aldonis
  02.06.2015 22:15
  Ta pani nigdy nie była tytanem intelektu.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama