Nowy numer 25/2018 Archiwum

Mastalerek: W lipcu PiS-owska ekipa na wybory

W lipcu PiS zaprezentuje skład "ekipy", która będzie szła do wyborów jako ewentualny przyszły rząd PiS - zapowiedział w poniedziałek rzecznik PiS Marcin Mastalerek.

W ten sposób Mastalerek odpowiedział w radiu RMF FM na pytanie, czy to Jarosław Kaczyński jest na pewno kandydatem PiS na premiera, czy może będzie to kto inny, np. Beata Szydło.

„Proszę wsłuchać się w słowa prezesa i poczekać do lipca, będzie organizowana konferencja, gdzie przedstawiona będzie tzw. ekipa, która będzie szła do wyborów” – powiedział. Zapytany, czy na czele tej ekipy będzie Jarosław Kaczyński, odpowiedział: „Trzeba poczekać do lipca, dla mnie osobiście, dla Marcina Mastalerka, Jarosław Kaczyński jest naturalnym i oczywistym kandydatem na premiera” – dodał.

W czwartek w wywiadzie cytowanym na stronie TV Republika prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że partia desygnuje tego, kogo wskaże Andrzej Duda. „Andrzej Duda jest człowiekiem, który już dokonał w Polsce zmiany, i jest człowiekiem, który ma przeprowadzić Polskę ku lepszym czasom, dlatego musi mieć prawo do podejmowania decyzji. Nie wiem, kto będzie premierem, ale powinien on od razu złożyć u prezydenta dymisję, tyle że bez daty. Uważam, że to, czego dokonał, daje mu taką legitymację, której nikt nie ma” – mówił Kaczyński.

Mastalerek, nawiązując do wypowiedzi prezesa PiS, zaznaczył w poniedziałek, że „pan prezes Kaczyński powiedział rzecz oczywistą, że to przecież prezydent wskazuje kandydata na premiera”. Dodał, że zapowiedziana przez Kaczyńskiego dymisja in blanco, którą premier będzie musiał złożyć prezydentowi, dotyczyć będzie premiera z PiS.

« 1 »

Zobacz także

 • gosc84
  01.06.2015 16:05
  JEŚLI RZĄDY LUDZI Z PIS BYŁY TAKIE CACY W LATACH 2005-2007 TO DLACZEGO ZIRYTOWANI I PRZESTRASZENI POLACY OD LONDYNU PO WARSZAWĘ WYWALILI W WYBORACH 2007 TĘ EKIPĘ OD RZĄDZENIEM POLSKĄ. PO 2 -CH LATACH....
  Nie nie dlatego ,że Tusk coś tam, coś tam obiecał.
  Wywalili, bo byli przerażeni rządami Kaczyńskich ,Macierewicza, Ziobry, Dudy i tym podobnych postaci.
  Nie zgadzali się na ujawnienie polskich aktywnych agentów za granicą przez Macierewicza, nie zgadzali się na podwójne opodatkowanie obywateli RP pracujących zagranicą przez Zytę Gilowską, nie zgadzali się na zamknięcie pielęgniarek strajkujących w Centrum Dialogu Społecznego przez premiera Kaczyńskiego, nie zgadzali się na wybudowanie w dwa lata 6 -ciu kilometrów autostrad przez ministra Polaczka, nie zgadzali się na plany DODRUKOWANIA pieniędzy i wyprzedaży rezerw walutowych kraju przez premiera Kaczyńskiego , nie zgadzali się planami utworzenia cenzury wzorem tej w Rosji pod nazwą Urząd ds.Kontroli Mediów i Internetu ( luty 2007 )....

  MAM PISAĆ PISOWSKIE ZUCHY DALEJ ??
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama