Nowy numer 23/2021 Archiwum

Lawina pod Rysami

W akcji bierze udział helikopter. Według wstępnych informacji, lawina przysypała trzech lub czterech turystów w rejonie Rysów, ale udało im się wydostać spod śniegu, jeden z nich doznał najprawdopodobniej niewielkich obrażeń ciała.

- W tej chwili pod Rysami działa 16 ratowników i 2 psy lawinowe. Z informacji na chwilę obecną wynika, że nikt więcej nie potrzebuje pomocy. Na miejscu jest również śmigłowiec - tłumaczy Piotr Bednarz, dyżurny ratownik TOPR.

Według komunikatu TOPR, "pokrywa śnieżna jest umiarkowanie związana na niektórych stromych stokach, na ogół jednak jest związana dobrze".

TOPR w komunikacie zaznacza o możliwości schodzenia lawin, "przy dużym obciążeniu dodatkowym, przede wszystkim na stromych stokach".

Zalecenia dla ruchu osób: "Częściowo niekorzystne warunki. Poruszanie się wymaga umiejętności oceny lokalnego zagrożenia lawinowego i odpowiedniego wyboru trasy, szczególnie na wszystkich stromych stokach oraz na stokach średnio stromych szczególnie wskazanych pod względem wystawy i wysokości" - czytamy w komunikacie TOPR.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama