GN 43/2020 Archiwum

Fair play na telefon

Od poniedziałku można telefonicznie anonimowo informować Międzynarodowy Komitet Olimpijski o podejrzeniu łamania kodeksu etycznego. Można zgłaszać przypadki stosowania przez sportowców środków dopingujących, ustawiania meczów, korupcji itp.

Dzwonić mogą trenerzy, sportowcy, sędziowie i wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek podejrzenia. MKOl wszystkim gwarantuje anonimowość.

"Chcemy w ten sposób chronić uczciwych zawodników i pomóc w stworzeniu równych szans dla wszystkich" - powiedział szef MKOl Niemiec Thomas Bach.

Można zgłaszać wszystkie podejrzane praktyki - od ustawiania meczów po sprawy korupcyjne czy stosowanie niedozwolonych środków. W tym ostatnim przypadku Bach zachęca jednak do kontaktowania się bezpośrednio z WADA, względnie z krajową agencją antydopingową.

"W dużej mierze chcemy koncentrować się na ustawianiu meczów. Z tym jest bowiem największy problem. Nie można bez świadków tego udowodnić. Gdy ktoś stosuje niedozwolone środki, wykaże to test antydopingowy, a w tym wypadku takich sposobów nie ma. Potrzebujemy także wsparcia rządów i policji" - dodał Bach.

« 1 »
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama