Nowy numer 43/2020 Archiwum

Asia Bibi - szósta Wielkanoc w więzieniu

Asia Bibi prosi papieża Franciszka o specjalną modlitwę o pokój i o swoje uwolnienie. Ta pakistańska katoliczka spędza już szóste święta wielkanocne w więzieniu.

W Wielki Czwartek mogła się spotkać ze swym mężem Asiqem i z Josephem Nadeemem, przedstawicielem fundacji, która udziela jej pomocy prawnej i opiekuje się jej pięciorgiem dzieci. Asia jest w dobrej kondycji, zarówno pod względem duchowym, jak i fizycznym – powiedział Nadeem. Jej dni pełne są cierpienia, ale też nadziei, opartej na Chrystusie. Bardzo zaniepokoił ją niedawny zamach na chrześcijan w Lahaurze. Boi się o bezpieczeństwo swej rodziny. Dlatego prosi papieża o modlitewne wsparcie – powiedział mediom Joseph Nadeem.

W listopadzie 2010 r. Asia Bibi została skazana na śmierć przez powieszenie za rzekomą obrazę Mahometa. W październiku ubiegłego roku sąd apelacyjny odrzucił jej odwołanie. Teraz apelacja trafiła do Sądu Najwyższego.

W grudniu pod pretekstem walki z terroryzmem Pakistan zniósł obowiązujące od 7 lat moratorium na wykonywanie kary śmierci. Aktualnie w pakistańskich więzieniach znajduje się 8 tys. więźniów skazanych na karę główną. Względem tysiąca z nich wyrok się uprawomocnił.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama