Nowy numer 22/2023 Archiwum

Czego papież życzy kobietom?

"Dziś 8 marca, pozdrawiam wszystkie kobiety, które każdego dnia próbują budować społeczeństwo bardziej ludzkie i gościnne" - powiedział Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy Anioł Pański w Watykanie. Papież dodał: "Po bratersku dziękuję tym wszystkim, które na tysiące sposobów świadczą Ewangelię i pracują w Kościele".

Ojciec Święty zaznaczył, że dzień ten pozwala na zwrócenie uwagi na ważną rolę kobiet i ich obecność w naszym życiu, szczególnie kobiet zepchniętych na margines i cierpiących. Papież zachęcił aby patrzeć na kobiety, które widzą, rozumieją i czują świat sercem bardziej otwartym. Zapewnił wszystkie kobiety o swojej modlitwie i udzielił błogosławieństwa.

Franciszek zachęcił aby podczas Wielkiego Postu próbować być "blisko osób, które przeżywają chwile trudności: blisko uczuciami, modlitwą i solidarnością".

Papież pozdrowił wiernych z Rzymu i wszystkich pielgrzymów przybyłych z różnych części świata, m. in. z Kurytyby w Brazylii, grupy parafialne z Treviso, Genui, Crotone, Aquilii i z obszaru Domodossola. "Szczególną myśl kieruję do młodzieży z Garda, która otrzymała sakrament bierzmowania" - powiedział.

Na zakończenie Franciszek życzył wszystkim dobrej niedzieli. "Nie zapominajcie, proszę modlić się za mnie. Smacznego obiadu i do zobaczenia" - powiedział.

Pełny tekst papieskiej katechezy TUTAJ

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast