Nowy numer 38/2023 Archiwum

W „Małym Gościu” najnowsza płyta Arki Noego

Odpalamy, leci „Petarda” – najnowsza płyta Arki Noego w najnowszym „Małym Gościu”.

Jeśli ktoś twierdzi, że dzieci nie lubią rock&rolla, na pewno nie słyszał jeszcze „Petardy”, jedenastej płyty w dorobku Arki Noego. Ten dorobek to efekt 15 lat wspólnego grania i śpiewania. Wszystko zaczęło się od pielgrzymki Jana Pawła II do Polski w 1999 roku. Z tej okazji powstała pierwsza piosenka zespołu zatytułowana „Tato”. W następnych latach powstały kolejne wielkie przeboje.

Dzieci rosły i rosły, i nagrywały kolejne płyty. Niektóre nawet wyrosły… czy raczej dorosły. W kolejce do mikrofonów czekało już młodsze rodzeństwo i młodsi koledzy. Zmieniał się też styl muzyczny. Ale piosenki zawsze brzmiały „arkowo”. A do tego markowo, to znaczy były na bardzo wysokim poziomie.

„Petarda” to 10 wystrzałowych numerów, zaśpiewanych przy akompaniamencie gitary elektrycznej, basu i perkusji. Każdy z nich mógłby trafić do radiowej listy przebojów.

Każda piosenka na „Petardzie” mówi o czymś ważnym. Nie ma utworów, które wpadają jednym uchem, a drugim wypadają. Można się dowiedzieć, że „taka jaka jestem, jestem fajna, nie muszę być idealna”. Albo poznać najlepszą broń na świecie: „Post i modlitwa to proch i naboje. Jestem uzbrojony, ciebie się nie boję”.

Właściwie o piosenkach nie powinno się za dużo pisać. Piosenek trzeba posłuchać. Dlatego zachęcamy do sięgnięcia po najnowszego „Małego Gościa” z płytą.

W „Małym Gościu” najnowsza płyta Arki Noego  

Spis utworów:

1. Wuchta wiary
2. Nieidealna
3. Pies i kot
4. Rozpędzony
5. Nie cykali się
6. Stróż
7. GPS
8. Skuter Andrzeja
9. Pistolet na święconą wodę
10. Dobry dzień  

Arka Noego
Stage Diving Club 2014

 

 

Czym się różni pies od kota? Odpowiada Arka Noego.

Pogwarki Arki #4 Pies i kot
Stacja 7.pl

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast