GN 24/2018 Archiwum

Ukraina: Incydent w elektrowni atomowej

O sprawie poinformował w specjalnym komunikacie Arsenij Jaceniuk.

W Zaporoskiej Elektrowni Atomowej na Ukrainie, największej siłowni tego typu w Europie doszło do incydentu. W specjalnym komunikacie, kilkanaście minut temu poinformował o tym premier kraju Arsenij Jaceniuk. Powiedział także, że więcej szczegółów poda w czasie konferencji prasowej, która ma mieć miejsce w ciągu najbliższych godzin.
Incydent miał miejsce w poniedziałek, w największej w Europie elektrowni atomowej położonej na południowym wschodzie kraju. Wiadomo że nie doszło do wycieku, a promieniowanie w okolicy elektrowni nie jest podwyższone. Z niepełnych informacji wynika, że wyłączono jeden z kilku reaktorów elektrowni. Do podobnej sytuacji w tej samej elektrowni doszło kilka miesięcy temu. Wtedy także wyłączono jeden z bloków elektrowni. I także wtedy nie było ani wycieku ani podwyższonego promieniowania.
Zaporoska Elektrownia Atomowa to największa elektrownia jądrowa w Europie. Zainstalowano w niej sześć reaktorów typu WWER-1000 o mocy 950 MW każdy. W wyniku wyłączenia jednego z nich, kłopoty z energią elektryczną mogą mieć mieszkańcy niektórych regionów Ukrainy (niektóre źródła podają w tym kontekście miasto Charków).

« 1 »

Zobacz także

  • Awa
    03.12.2014 15:12
    Mam nadzieję ,że w dzisiejszych czasach powiedzą prawde....chociaż to i tak już chyb anie będzie miało w sumie większego znaczenia
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama