Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Kuba laureatem nagrody PAP im. Kapuścińskiego

Jakub Szymczuk, fotoreporter "Gościa Niedzielnego", znalazł się wśród laureatów IV edycji nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego dla autorów rzetelnych, obiektywnych i poprawnych warsztatowo informacji - tekstów, relacji radiowych, telewizyjnych oraz fotografii.

Jakub Szymczuk zdobył nagrodę w kategorii materiał fotograficzny za fotoreportaż „Czarny czwartek” ("Gość Niedzielny", 2.03.2014).

Pod taką nazwą dzień ten przeszedł do historii Ukrainy 20 lutego 2014 roku, kiedy doszło do największych walk między antyrządowymi demonstrantami a ukraińskimi siłami bezpieczeństwa. Protesty zwolenników integracji europejskiej Ukrainy przeciwko rządom prezydenta Wiktora Janukowycza trwały na Majdanie Niepodległości od listopada 2013 roku – w lutym doszło do krwawych starć pomiędzy demonstrantami a wojskiem, policją i snajperami. W "Czarny czwartek" na ulicach Kijowa zginęło ok. 70 osób.

Jakub, urodzony w 1985 roku w Warszawie, fotografią prasową zajmuje się od 10 lat. Jest laureatem wielu nagród, między innymi Zdjęcia Dekady Grand Press Photo oraz autorem wielu wystaw, między innymi w Parlamencie Europejskim.

Zobacz również:

Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego w tym roku otrzymali również:  Michał Matys, w kategorii materiał tekstowy za artykuł „Łódź, miasto przeklęte” ("Gazeta Wyborcza", 31.01.2014); Anna Dudzińska, w kategorii materiał dźwiękowy,  za słuchowisko „Nieidealna piosenka” (Radio Katowice, 20.02.2014), Łukasz Kowalski, w kategorii materiał wideo,  za materiał „Egzamin z człowieczeństwa” (TVP II, 4.02.2014).

 

 

« 1 »

Zobacz także

  • Podwyżkę mu!!
    03.12.2014 10:57
    Ten fotoreporter jest naprawdę niezwykle utalentowany. Gość ma szczęście go mieć w swojej redakcji!

    Gratulacje!!!!!!!
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama