Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Papieska relikwia w zakładzie karnym

Relikwie krwi św. Jana Pawła II trafiły do rzeszowskiego Zakładu Karnego. To pierwsza tego typu placówka w kraju, której metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz ofiarował relikwie papieża-Polaka.

O relikwie krwi pierwszego stopnia św. Jana Pawła II starali się dyrekcja i kapelan rzeszowskiego więzienia. Relikwie zostały umieszczone w więziennej kaplicy, gdzie na cotygodniowej Mszy świętej i okolicznościowych nabożeństwach spotykają się zarówno osadzeni, jak i pracownicy placówki penitencjarnej. Uroczystej Eucharystii we wtorek przewodniczył biskup rzeszowski Jan Wątroba.

Zarówno osadzeni, jak i pracownicy więzienia nie kryli wzruszenia i radości z przyjęcia relikwii. - Postać Jana Pawła II i jego nauczanie jest powszechnie znane. Za murami Zakładu Karnego nabiera ono wyjątkowego znaczenia. Dlatego zależało nam, by Jan Paweł II był jeszcze bliżej tych, którzy potrzebują wsparcia i otuchy – wyjaśnił KAI ks. Piotr Jakobik, kapelan rzeszowskiego Zakładu Karnego.

„Dziś cieszymy się, że możemy swoje modlitwy powierzać Bogu w obecności św. Jana Pawła II” – dodał kapelan.

W uroczystościach wziął także udział krajowy kapelan więziennictwa ks. Paweł Wojtas.

W Zakładzie Karnym w Rzeszowie przebywa około 1000 osadzonych.

« 1 »
TAGI:

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama