Nowy numer 21/2023 Archiwum

"Proszę, nie zostawiajcie mnie!"

Obrońca Asii Bibi złożył wniosek do Sądu Najwyższego o uchylenie wyroku śmierci.

Po tym jak trybunał apelacyjny w Lahaurze potwierdził wydany wcześniej wyrok, obrońca Asii Bibi, Saiful Malook powiedział agencji AFP, że złożył w imieniu swojej klientki wniosek do Sądu Najwyższego o uchylenie wyroku śmierci. To ostateczna instancja pakistańskiego wymiaru sprawiedliwości i tym samym ostatnia deska ratunku dla skazanej za rzekome bluźnierstwo przeciwko Mahometowi, Asii Bibi.

Obrońca pakistańskiej chrześcijanki zaapelował, aby sąd wziął jeszcze raz pod uwagę braki w materiale dowodowym, który mógł zostać zmanipulowany. Obrońca ma też zastrzeżenia wobec dużej rozpiętości czasu między incydentem a śledztwem prowadzonym przez policję. Malook zaznaczył, że oskarżenia zostały wniesione przez wrogów Asii Bibi i nie mają pokrycia w faktach.  

Mąż Asii Bibi, Ashiq Masih, zwrócił się z prośbą do prezydenta Pakistanu Mamnoona Hussaina o ułaskawienie chrześcijanki i pozwolenie jej na wyjazd do Francji. Mer Paryża, Anne Hidalgo, zapowiedziała, że zarówno Asia Bibi jak i jej mąż będą tam mile widziani.

Skazana za rzekone bluźnierstwo chrześcijanka napisała list w którym podziękowała mer Paryża za ten gest: „Dziękuję wszystkim życzliwym ludziom, tym w Paryżu i w innym krajach. Jesteście moją ostatnią deską ratunku, proszę, nie zostawiajcie mnie! Nie popełniłam bluźnierstwa.”

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast