Nowy numer 21/2018 Archiwum

Zwolniona katechetka dostała pracę w Caritas

W charakterze pedagoga w Katolickim Centrum Edukacyjnym Caritas Archidiecezji Krakowskiej zostanie zatrudniona katechetka, która straciła prawo do katechizowania w jednej z krakowskich szkół. Takie ustalenia zapadły po rozmowie kobiety z dyrektorem wydziału katechetycznego kurii metropolitalnej w Krakowie.

„Doszliśmy wspólnie do przekonania, że dla dobra jej i rodziny zostanie zatrudniona w nowym miejscu pracy – mówi ks. Krzysztof Wilk. – Ponieważ Pani Sylwia nie została przeniesiona w swojej szkole do innego przydziału czynności, tracąc na mocy prawa możliwość kontynuacji nauczania religii, jedynym rozwiązaniem prawnym stało się zatrudnienie na równorzędnych warunkach w charakterze pedagoga w Katolickim Centrum Edukacyjnym Caritas Archidiecezji Krakowskiej” – dodaje dyrektor wydziału katechetycznego kurii metropolitalnej w Krakowie.

Jak informuje ks. Wilk, takie rozwiązanie w pełni usatysfakcjonowało obydwie strony.

« 1 »

Zobacz także

 • Podpisany
  08.11.2014 09:50
  A to pracując w Caritas można siać publiczne zgorszenie i żyć sprzecznie z nauką kościoła nie mając ochoty na poprawę (rozumiem, że osoba ta nie zakłada zmiany)?

  Dzieci są na tyle głupie, że nie przeczytają w sieci o tym, że katechizować nie może bo konkubinat, ale już mieć etat w innym miejscu - nie ma sprawy.

  Czy strach przed "zjedzeniem" przez Wyborczą musi rodzić takie potworki logiczne?
  doceń 10
 • Kiki
  08.11.2014 22:37
  A nie sprawdzaliście kim jest ów konkubent ? Kościołowi nie przeszkadza że kobieta żyje z żonatym meżczyzną, który zdradza żone ze wspomnianą katechetką...
  doceń 6
 • Tomasz
  09.11.2014 11:21
  To jest skandal.

  Nie życzę sobie, że ta bezwstydna i bezczelna kobieta dostawała pensję z moich datków.
  doceń 0
 • Ikar
  09.11.2014 14:17
  W świetle prawa zwalnia się kobiety po urlopie macierzyńskim- mam wokół siebie kilka przykładów. Tyle że ich Wyborcza nie weźmie w obronę. Nie wiem jaką osobą jest ta była katecheta, ale fakt, iż najpierw żyje w konkubinacie a potem leci do gazety nie świadczy o niej dobrze.
  doceń 3

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama