Nowy numer 3/2021 Archiwum

TVP nie wycofa się z homopropagandy

Film promujący homozwiązki pójdzie na antenach TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Kultura i TVP Historia. Za twoje pieniądze. Wyślij protest!

Telewizja Polska nie zamierza wycofać się z bezpłatnej emisji spotu, promującego homoseksualne związki partnerskie. Film Kampanii Przeciw Homofobii „Najbliżsi obcy” ma zostać pokazany na antenach TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Kultura i TVP Historia w ramach kampanii społecznej.

W odpowiedzi na krytykę Telewizja Polska poinformowała, że „kampania ta jest jedną z bardzo wielu emitowanych bezpłatnie przez nadawcę publicznego reklam społecznych. W ciągu ostatnich trzech lat TVP wyemitowała bezpłatnie już 75 rozmaitych kampanii organizacji pożytku publicznego, poświęconych wpływaniu na zmianę postaw społecznych, informacyjno-edukacyjnych, profilaktyki prozdrowotnej oraz pomocowych i charytatywnych”.

Władze TVP twierdzą, że działają zgodnie z rozporządzeniem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która stwarza organizacjom pożytku publicznego możliwość „nieodpłatnego informowania o prowadzonej przez te organizacje działalności nieodpłatnej”.

Telewizja informuje także, że „zgłaszająca projekt do emisji Kampania Przeciwko Homofobii potraktowana została identycznie, jak inne organizacje pożytku publicznego”.

Przypomnijmy, że emisja spotu, łamie ustawę o radiofonii i telewizji, która mówi, że „programy publicznej radiofonii i telewizji powinny respektować chrześcijański system wartości, za podstawę przyjmując uniwersalne zasady etyki”. Ta sama ustawa mówi, że „programy publicznej radiofonii i telewizji powinny służyć umacnianiu rodziny”.

W KRRiT powiedziano nam, że tylko my zgłaszaliśmy sprzeciw wobec emisji tego spotu. W związku z tym podajemy adres e-mailowy, na który należy kierować protesty przeciw emisji skandalicznego spotu:  skargi@krrit.gov.pl (w e-mailu przykładowa treść protestu). Można także dzwonić do wydziału skarg i wniosków KRRiT - tel: 22 597 3050 (do 52), fax: 22 597 3195.

Dla tych, którym program pocztowy nie otwiera poprawnie linku do e-maila z protestem publikujemy jego przykładowy tekst:

Protestuję przeciwko planom emisji w TVP spotu Kampanii Przeciw Homofobii "Najbliżsi obcy". Jest on sprzeczny z polska Konstytucją i z wartościami chrześcijańskimi, które zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji, powinny być respektowane w mediach publicznych. Nie godzę się, żeby w mediach publicznych, utrzymywanych przez społeczeństwo, promowano treści godzące w podstawy moralności społecznej.

Popieram Związki - Najbliżsi Obcy
KPH Biuro

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama