GN 3/2021 Archiwum

Wyraź solidarność ze skazanymi w Rzeszowie

Aborcja to nie zabijanie? Pokażmy, że nie zgadzamy się na takie wyroki. Panowie Jacku i Przemku: Jesteśmy z Wami!

Według rzeszowskiego sądu nie można mówić prawdy o tym, że aborcja to zabijanie. Ten wyrok należy uznać za skandaliczny. Panowie Jacek Kotula i Przemysław Sycz z Fundacji Pro - Prawo do Życia zostali pozwani, ponieważ informowali (organizując pikiety), że w rzeszowskim szpitalu Pro Familia zabija się dzieci (to ten szpital, który ukarał położną, p. A. Rejman, za odmowę uczestniczenia w aborcji). Sąd nakazał pozwanym opublikować absurdalne przeprosiny: Jednocześnie przepraszam, że swoim działaniem doprowadziłem do naruszenia dobrego imienia Szpitala Specjalistycznego Pro-Familia w Rzeszowie€. Po odczytaniu wyroku media i publiczność musieli opuścić salę rozpraw, gdyż jego uzasadnienie zostało utajnione.

Uzasadnienie wyroku jest absurdalne. Będziemy składać apelację i dążyć od odtajnienia uzasadnienia wyroku -€“ powiedział Jacek Kotula, szef rzeszowskiego oddziału Fundacji PRO -€“ Prawo do Życia.

Pokażmy światu, że nie zgadzamy się na takie wyroki. Panowie Jacku i Przemku: Jesteśmy z Wami! Podpiszmy się pod listem solidarności z nimi:

http://www.citizengo.org/pl/solidarni-z-obroncami-dzieci-rzeszow

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama