Nowy numer 3/2021 Archiwum

Trzymiesięczny areszt dla podejrzanego

Sąd Rejonowy dla Warszawy Woli aresztował w piątek na trzy miesiące podejrzanego o szpiegostwo Stanisława Sz. - poinformowała po niejawnym posiedzeniu rzecznik prasowy ds. karnych Sądu Okręgowego w Warszawie sędzia Ewa Leszczyńska-Furtak.

O areszt wniosła Prokuratura Apelacyjna w Warszawie, która postawiła Stanisławowi Sz., prawnikowi o podwójnym obywatelstwie, zarzut pracy na rzecz obcego wywiadu, za co grozi od roku do 10 lat więzienia. Sz. został zatrzymany w środę.

Wojskowy sąd aresztował też podpułkownika Wojska Polskiego, pracującego w departamencie Szkolenia i promocji obronności MON. Marek Biernacki (PO) potwierdził, że Sz. i oficer mieli szpiegować dla rosyjskiego wywiadu wojskowego.

Prokurator generalny Andrzej Seremet powiedział w piątek PAP, że sprawy podejrzanych o szpiegostwo wojskowego i cywila łączą się, ale związek nie polega na tym, że osoby te ze sobą współdziałały. Szef prokuratury oświadczył, że to nie jest koniec tej sprawy, ale nie może na razie przedstawić szczegółów.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama