Nowy numer 2/2021 Archiwum

Rozgłośnie katolickie wymieniają się wiadomościami

Polskie radia katolickie rozpoczęły wymianę swoich materiałów informacyjnych. Udział w projekcie zadeklarowało siedem stacji zrzeszonych w ramach Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich.

Celem tej współpracy jest podniesienie jakości informacji przekazywanych przez te lokalne stacje. Mówi dyrektor Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz ks. Jacek Miszczak.

„Dzięki wymianie informacji możemy głośno mówić o najważniejszych i prawdziwych problemach społecznych, cywilizacyjnych, poruszać kwestie moralne, etyczne, powołując się na źródło życia, jakim jest Dobra Nowina – Ewangelia” – powiedział ks. Miszczak. 

Na wspólnej platformie informatycznej znalazły się już wiadomości Radia RDN Małopolska i Radia Warszawa. W najbliższych dniach do projektu przystąpią kolejne katolickie rozgłośnie. Mówi dyrektor programowy Radia Warszawa ks. Mariusz Wedziuk.

„Oprócz Radia RDN Małopolska, Nowy Sącz, Radia Warszawa do projektu przystąpią także Radio Wiktoria z Łowicza, Radio Doxa z Opola, Radio Nadzieja z Łomży i Radio Via z Rzeszowa. W ramach tych siedmiu stacji będziemy wymieniać najważniejsze informacje, regionalne oraz z kraju i ze świata, ale przede wszystkim wiadomości z życia Kościoła” – powiedział ks. Wedziuk.
 

« 1 »
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama