Nowy numer 2/2021 Archiwum

Niemcy zdewastowali toaletę na Narodowym?

Po meczu Polska-Niemcy policja zatrzymała 6 polskich i 3 niemieckich kibiców. Komenda stołeczna podała, że zatrzymani obywatele Niemiec podejrzewani są o uszkodzenie stadionowego mienia. Polskich kibiców zatrzymano m.in. w związku z wtargnięciem na murawę.

"Zostało zatrzymanych dziewięć osób, w tym sześciu obywateli Polski i trzech obywateli Niemiec. Wszystkie te osoby znajdowały się w stanie po użyciu alkoholu, były to osoby nietrzeźwe" - powiedział PAP starszy aspirant Robert Opas z Komendy Stołecznej Policji.

Poinformował, że trzy osoby zatrzymano w związku z podejrzeniem "wtargnięcia na murawę w czasie imprezy sportowej", kolejne trzy osoby podejrzewane są o uszkodzenie mienia na terenie stadionu. "Jedna osoba została zatrzymana w związku z przywłaszczeniem mienia, jedna w związku z pobiciem i jeszcze jedna w związku z wykroczeniem niedostosowania się do poleceń stewarda" - podał Opas.

Dodał, że przypadki osób zatrzymanych w związku z wtargnięciem na murawę oraz z niedostosowaniem się do poleceń stewarda prowadzone są w trybie przyspieszonym związanym z imprezą masową. Pytany o zatrzymanych obywateli Niemiec policjant poinformował, że zarzuca się im uszkodzenie mienia na terenie stadionu. Jak powiedział, chodzi o "infrastrukturę stadionową w okolicy toalet".

W sobotnim meczu eliminacji piłkarskich Mistrzostw Europy Polska wygrała z Niemcami 2:0.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama