Nowy numer 2/2021 Archiwum

Polsat zapłaci widzom odszkodowanie za siatkarskie MŚ

Kolejny absurd związany z zakodowaniem siatkarskiego mundialu.

Zakodowanie przez telewizję Zygmunta Solorza Mistrzostw Świata w Siatkówce Polska 2014 wzburzyło emocje milionów Polaków. Większość z nas została pozbawiona możliwości darmowego oglądania relacji z jednej z najwspanialszych imprez sportowych jakie kiedykolwiek zorganizowano nad Wisłą.

Reprezentacja Polski w brawurowym stylu awansowała do finału (pokonując po drodze m. in. Niemcy, Rosję i Brazylię). Po osobistej interwencji prezydenta Komorowskiego Polsat odkodował mecz finałowy i Polacy mogli zobaczyć wspaniałe widowisko i zwycięstwo Biało-czerwonych w ogólnodostępnym kanale.

Wcześniejsze mecze można było oglądać albo na platformie cyfrowej Polsatu, albo po wykupieniu specjalnego siatkarskiego pakietu na czas mistrzostw. Jedną z możliwości był pakiet dostępny dla użytkowników serwisu internetowego Ipla (którego właścicielem jest również Polsat). Pakiety na wszystkie 103 mecze turnieju kosztowały 99 zł. Niestety w czasie meczu finałowego serwery zostały przeciążone i użytkownicy nie mogli obejrzeć transmisji na Ipla.pl.

W związku z tym operator postanowił zwrócić im w formie odszkodowania poniesione straty materialne. Podzielił kwotę 99 zł przez 103 (ilość meczy), co dało zawrotną kwotę... 96 groszy.

Trzeba przyznać, Polsat ma gest.

Z drugiej strony to Polsat w znacznej mierze przyczynił się do zorganizowania takich wspaniałych mistrzostw, a Zygmunt Solorz oferował TVP odkupienie praw do transmisji, czym Telewizja Publiczna nie była zainteresowana. A szkoda, bo rezygnując z transmisji mistrzostw TVP nie zrezygnowała jednoczesnie z pobierania abonamentu od kibiców siatkówki.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama