Proces beatyfikacyjny abp. Sheena zawieszony

Proces beatyfikacyjny abp. Fultona Sheena został bezterminowo zawieszony. Powodem jest odmowa archidiecezji nowojorskiej zgody na przeniesienie ciała arcybiskupa do Peorii, która to diecezja prowadziła tenże proces.

Beatyfikacja popularnego przed laty telewizyjnego kaznodziei wydawała się kwestią czasu po uznaniu przez Watykan cudu, jaki dokonał się za wstawiennictwem abp. Sheena. Mowa już była o tym, że do uroczystości mogłoby dojść w przyszłym roku.

"Stolica Apostolska oczekiwała, że szczątki Sługi Bożego abp. Sheena zostaną przeniesione do Peorii, gdzie dokonane zostałyby oficjalne oględziny i pobrane relikwie pierwszego stopnia. Jednak archidiecezja Nowego Jorku odmówiła prośbie biskupa Daniela Jenky’ego, aby przenieść ciało do Peorii. Po dalszej dyskusji z Rzymem, zdecydowano, że proces abp. Sheena będzie teraz musiał być odłożony do archiwum historycznego Kongregacji” – głosi oświadczenie diecezji Peoria, która zapowiedziała, że na razie nie będzie w tej sprawie wydawać dalszych komunikatów.

Bp Jenky przyznał, że cała ta sprawa łamie mu serce. Wezwał też wiernych do dalszej modlitwy w intencji wyniesienia abp. Sheena na ołtarze.

Oto jeden z  telewizyjnych występów abp. Sheena (z 1953 r.)

Character Building - Archbishop Fulton Sheen
Video Sancto

 

Więcej informacji (w tym oświadczenie arcybiskupa Nowego Jorku TUTAJ

« 1 »

jdud /catholicherald.co.uk