GN 24/2018 Archiwum

Król Bahrajnu pomoże chrześcijanom z Mosulu

Hamad bin isa al Khalifa chce przyjąć do swojego kraju 200 chrześcijańskich rodzin.

Król Bahrajnu, Hamad bin isa al Khalifa, oświadczył, że chce pomóc 200 chrześcijańskim rodzinom z Mosulu poprzez przyjęcie ich do swojego kraju. Tę informację potwierdził w wywiadzie dla Radia Watykańskiego Camillio Ballin, wikariusz Stolicy Apostolskiej w Arabii Północnej.

Wyciągnięcie pomocnej dłoni w stronę chrześcijan przez króla Bahrajnu nie jest czymś nowym, ale organizacje humanitarne przypominają, że ten sam człowiek odpowiedzialny jest za tłumienie szyickich protestów w swoim kraju.

Arabia Saudyjska i kraje Zatoki Perskiej stały się schronieniem dla osób, które uciekają z innych części Bliskiego Wschodu. Bahrajn stał się ostatnio miejscem bardzo atrakcyjnym dla chrześcijan.

Najbardziej znaczącym darem było 9 tys. metrów kwadratowych ziemi dla kościoła katolickiego, gdzie zostanie wybudowany kościół, który ma być poświęcony Matce Bożej Saudyjskiej.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama