Nowy numer 25/2018 Archiwum

MŚ siatkarzy - do gry wkraczają mistrzowie

Brazylijczycy rozpoczynają w Katowicach obronę tytułu mistrza świata siatkarzy. Ich pierwszym rywalem są Niemcy, którzy zapowiedzieli, że w Polsce również chcą stanąć na podium. Do gry wkraczają także w Gdańsku mistrzowie olimpijscy - Rosjanie.

Najciekawiej zapowiadają się mecze o godz. 13.00. Bo właśnie wówczas na boiska wejdą Brazylia - Niemcy oraz Rosja - Kanada. Trudniejsze zadanie mają "Canarinhos". Powstrzymać będą musieli w ataku Goerga Grozera, który ma też znakomitego zmiennika - Jochena Schoepsa.

Brazylia wygrała ostatnie trzy edycje mistrzostw świata i do Polski przyjechała po czwarty z rzędu tytuł. Już w Final Six Ligi Światowej siatkarze brazylijscy pokazali, że forma powoli wraca i po słabym początku sezonu, znowu należy się z nimi liczyć. Wprawdzie w LŚ lepsi okazali się Amerykanie, ale trener Bernardo Rezende powtarzał - najważniejsze są mistrzostwa świata.

"Oczekiwania są duże, ale my pod presją żyjemy już od 10 lat. Poradzimy sobie i tym razem" - powiedział.

Wielkie ambicje mają także Niemcy. "Obiecałem mojej rodzinie, że po igrzyskach w Rio de Janeiro zakończę reprezentacyjną karierę i chciałbym zdobyć w tym czasie medal. Jesteśmy już na to gotowi jako drużyna. A niespodziankę spróbujemy sprawić już w pierwszym meczu" - zapowiedział Grozer.

Rosjanie z kolei nie powinni mieć większych problemów z Kanadyjczykami. Wprawdzie mistrzowie olimpijscy przyjechali do Polski bez kilku podstawowych zawodników, ale o ich sile nie trzeba nikogo przekonywać.

W Gdańsku kibice zobaczą ponadto mecze Meksyk - Bułgaria (16.30) i Chiny - Egipt (20.15). W Katowicach zmierzą się z kolei Finowie z próbującymi wrócić do światowej czołówki Kubańczykami (16.30) i Koreańczycy z Tunezyjczykami (20.15).

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama