Nowy numer 24/2018 Archiwum

Ryszard Czarnecki wiceprzewodniczącym PE

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki został we wtorek wybrany na jednego z czternastu wiceprzewodniczących Parlamentu Europejskiego nowej kadencji. Jego kandydaturę na to stanowisko wystawiła frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.

Czarnecki został wybrany w trzeciej turze tajnego głosowania, uzyskując 284 głosy. W dwóch pierwszych turach konieczne było uzyskanie poparcia bezwzględnej większości, którego Czarnecki nie otrzymał. W trzeciej wystarczyła zwykła większość.

Polityk PiS będzie jedynym wiceprzewodniczącym PE z Polski.

Podstawową rolą wiceprzewodniczących europarlamentu jest wspomaganie szefa PE. Zastępują go podczas prowadzenia obrad w razie jego nieobecności, niemożności wykonywania przez niego obowiązków bądź gdy chce on uczestniczyć w dyskusji. Mogą też reprezentować go w trakcie różnych uroczystości. Wchodzą w skład Prezydium Parlamentu Europejskiego.

« 1 »

Zobacz także

 • re
  01.07.2014 23:35
  Patriota, katolik - szkoda tylko że palant.
  ale wyborcy tego poziomu też mają prawo mieć swojego reprezentanta.
  demokracja.
  doceń 8
 • Scott
  02.07.2014 06:45
  No tak, PO nic łaskawie nie rzucono(bo sami przecież nie będą walczyć o stanowiska dla Polski, a może raczej POlski wg. nich), to nie maja nic.

  Zamiast tego członkowie PO i Klikacze wylewają frustracje za nieudolność PO plując na p. Czarneckiego. Żenada i kompromitacja, po taz n-ty.
  doceń 0
 • re
  02.07.2014 10:24
  @Scott
  Wyhamuj chłopie.
  Czarnecki nie od wczoraj ma opinię jaką ma.
  Człowiek z wazeliny, który bierze różne stołki, jakie akurat są do wzięcia. zero powagi. przecież nawet prezesem PZPN-u chciał zostać.
  dziś się urodziłeś, że tego nie wiesz?

  oby się to nie skończyło jakąś kompromitacją - tak jak to jego onegdajsze ministrowanie...
  doceń 6
 • ruler
  02.07.2014 20:39
  Kariera w Samoobronie wyraźnie wpłynęła na prawicowość posła Czarneckiego i logiczne, że teraz PiS-owska rekomendacja pomogła w dalszym rozwijaniu skrzydeł. Niestety.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama