Nowy numer 3/2021 Archiwum

Świetny występ Polaka w MŚ w Skyrunningu

Marcin Świerc był 8 w maratonie rozgrywanym na stokach Mont Blanc. Wygrał Kilian Jornet.

W rozgrywanych właśnie we francuskim Chamonix Mistrzostwach Świata w Skyrunningu Marcin Świerc starował w maratonie. Trasa 42 kilometrowego biegu poprowadzona była w masywie Mont Blanc. Zwyciężył Hiszpan Kilian Jornet z czasem 3:23:39. Marcin Świerc był 8. Jego czas to 3:31:40. To znakomity wynik Polaka.

Skyrunning jest to ekstremalna forma biegów wysokogórskich. Jednym z najbardziej znanych tego typu biegów w Polsce jest Bieg Marduły rozgrywany na trasie z Zakopanego przez Halę Gąsienicową, przeł. Karb, Kasprowy Wierch aż do Kalatówek. Dystans biegu to ok. 25 km i suma podbiegów ok 2000 m. Bieg Marduły to jednocześnie mistrzostwa Polski w skyrunningu. Od 6 lat triumfuje w nich Marcin Świerc.

« 1 »

Wojciech Teister

Redaktor serwisu internetowego gosc.pl

Dziennikarz, teolog. Uwielbia góry w każdej postaci, szczególnie zaś Tatry w zimowej szacie. Interesuje się historią, teologią, literaturą fantastyczną i średniowieczną oraz muzyką filmową. W wolnych chwilach tropi ślady Bilba Bagginsa w Beskidach i Tatrach. Jego obszar specjalizacji to teologia, historia, tematyka górska.

Kontakt:
wojciech.teister@gosc.pl
Więcej artykułów Wojciecha Teistera

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także