Nowy numer 2/2021 Archiwum

Jest decyzja Watykanu ws. ks. Lemańskiego

Ksiądz Krzysztof Kozera został mianowany przez abp. Henryka Hosera nowym administratorem parafii w Jasienicy - poinformował rzecznik prasowy kurii diecezji warszawsko-praskiej Mateusz Dzieduszycki.

Rzecznik dodał, że nowy administrator ma przejąć parafię w najbliższym czasie, do 5 lipca.

Dzieduszycki poinformował też, że jest już decyzja Watykanu w sprawie poprzedniego proboszcza parafii ks. Wojciecha Lemańskiego, ale rzecznik nie chciał jej ujawnić. Abp Hoser chce najpierw przekazać decyzję osobiście samemu zainteresowanemu - zaznaczył. Dodał, że arcybiskup od ponad tygodnia stara się nawiązać kontakt z ks. Lemańskim, ale on jednak unika kontaktu ze swoim zwierzchnikiem.

Ksiądz Lemański był proboszczem parafii w Jasienicy do lipca 2013 roku. Został usunięty dekretem abp. Hosera za "brak szacunku i posłuszeństwa biskupowi diecezjalnemu oraz nauczaniu biskupów w Polsce w kwestiach bioetycznych".

Kościół w Jasienicy jest zamknięty od 15 kwietnia aż do odwołania. Stało się to po tym, jak nabożeństwa w Niedzielę Palmową były wielokrotnie zakłócane przez zwolenników ks. Lemańskiego.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama