Nowy numer 3/2021 Archiwum

Czy PSL poprze wotum nieufności dla rządu?

"Żadnych deklaracji nie składam" - mówi Piechociński. We wtorek ok. godz. 20 spotka się z Tuskiem. Zapowiedział też serię swoich spotkań, w tym z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Wicepremier i szef PSL Janusz Piechociński powiedział PAP, że we wtorek ok. godz. 20 dojdzie do jego spotkania z premierem Donaldem Tuskiem. Tematem rozmowy - jak dodał - będzie sytuacja po opublikowanych przez "Wprost" nagraniach rozmów polityków.

Piechociński podkreślił, że w środę rano będzie na ten temat rozmawiał z "reprezentatywną grupą" polityków PSL. Po tym spotkaniu, jak zapowiedział już wcześniej Piechociński, PSL przedstawi własne scenariusze. Pytany o wniosek PiS o wotum nieufności dla rządu, Piechociński odparł: "Żadnych deklaracji nie składam". Zapowiedział też serię swoich spotkań, w tym z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Premier Tusk w poniedziałek odniósł się do ujawnionych przez tygodnik "Wprost" nagrań rozmów, w tym rozmowy Bartłomieja Sienkiewicza z Markiem Belką. Dotyczyła ona m.in. hipotetycznego wsparcia przez NBP budżetu państwa kilka miesięcy przed wyborami; w tej części rozmowy Belka mówił m.in. o warunku pojawienia się nowego ministra finansów, w miejsce Jacka Rostowskiego oraz że bardzo ważną sprawą jest nowelizacja ustawy o banku centralnym.

Według Tuska analiza rozmowy Sienkiewicza i Belki nie wskazuje na przekroczenie prawa i - w ocenie premiera - abstrahując od "paskudnego sposobu" wyrażania przez nich opinii, rozmawiali oni raczej "o tym, jak pomóc państwu polskiemu, a nie jak zaszkodzić". Dlatego - oświadczył Tusk - nie ma powodów, by zdymisjonować obecnego szefa MSW.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama