Nowy numer 2/2021 Archiwum

Irańczycy nie mogą wymieniać się koszulkami

Federacja Iranu zabroniła swym piłkarzom wymieniania się koszulkami z rywalami po meczach mistrzostw świata w Brazylii. Decyzję tłumaczy ograniczoną liczbą kompletów strojów. W poniedziałek Irańczycy bezbramkowo zremisowali w Kurytybie z Nigerią.

"Nie możemy zapewnić zawodnikom nowych koszulek na każde spotkanie" - stwierdził szef federacji (FFI) Ali Kafaschian, powołując się na problemy finansowe.

Wymiana koszulek jest praktyką powszechnie stosowaną po spotkaniach międzynarodowych. Media podkreślają, że Iran może zarobić na udziale w mundialu przynajmniej 8 milionów dolarów, a koszulka kosztuje ok. 50 dolarów.

Ponadto zawodnicy azjatyckiej reprezentacji skarżą się na słaby materiał, z jakiego wykonano stroje. Rezerwowy bramkarz Ali-Resa Haghighi powiedział, że jego koszulka skurczyła się po praniu. W odpowiedzi usłyszał, że zapewne ustawiono złą temperaturę wody...

W pierwszym spotkaniu w grupie F Iran zremisował z Nigerią 0:0. Kolejnymi przeciwnikami będą Argentyna (21 czerwca w Belo Horizonte) oraz debiutująca w MŚ Bośnia i Hercegowina (25 czerwca w Salvadorze). Irańczycy nie odnieśli mundialowego zwycięstwa od 1998 roku.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama