Nowy numer 2/2021 Archiwum

Ziobro: dopiero rozwijamy sztandary

Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro przekonywał w sobotę, że jego partia osiągnęła w wyborach do Parlamentu Europejskiego "niezły" wynik, stanowiący dobry punkt wyjścia do wyborów samorządowych. Dopiero rozwijamy sztandary - mówił.

Ziobro uczestniczył w sobotnim posiedzeniu Rady Głównej SP w Warszawie; ma ona podsumować wyniki wyborów do PE i wytyczyć dalsze cele ugrupowania w wyborach samorządowych.

"My rozwijamy sztandary, ponad 4 proc. wynik pozostawił daleko w polu partie Aleksandra Kwaśniewskiego i Janusza Palikota oraz Polskę Razem Jarosława Gowina. To pokazuje, że jest dobry punkt wyjścia do wyborów samorządowych, prezydenckich i parlamentarnych. Przecież musnęliśmy już próg wyborczy, może być dużo lepiej" - powiedział Ziobro.

Obecnie - przekonywał - jest czas, by udowodnić wyborcom, że ich głosy zostały "dobrze zainwestowane" i ciężko pracować w parlamencie oraz walczyć o miejsca we władzach samorządowych. Ziobro zaznaczył, że także tam "należy robić porządek i likwidować złodziejstwo i marnotrawstwo", które - jego zdaniem - cechuje obecne władze.

Podkreślił, że SP będzie teraz "zdobywać przyczółki we władzach samorządowych". Zdaniem lidera SP nadzieję na to daje mu m.in. ponad 10 proc. wynik w wyborach do PE w Małopolsce.

Ziobro zadeklarował, że choć jego partia jest "zwartą drużyną" to chętnie podejmie współpracę z innymi ugrupowaniami centroprawicowymi. Zastrzegł, że powrót polityków SP do PiS nie wchodzi w grę, bo zostali z niej wyrzuceni. "Powrót nie, współpraca jak najbardziej tak" - podkreślił.

Pytany przez dziennikarzy czy zamierza pozostać szefem SP, Ziobro powiedział, że jego partia zawsze była demokratyczna, więc decyzja należy do jej działaczy. "Wyniki wyborcze były jakimś wskazaniem, pokazującym liderów; myślę, że mój wynik nie był najgorszy" - ocenił.

Solidarna Polska uzyskała wg Państwowej Komisji Wyborczej 3,98 proc. głosów w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama