Nowy numer 20/2019 Archiwum

Pastor Ulf Ekman jest już katolikiem

W środę 21 maja Ulf i Birgitta Ekman oficjalnie wstąpili do Kościoła katolickiego.

Stało się to podczas wieczornej mszy w klasztorze brygidek w Djursholm niedaleko Sztokholmu. W uroczystości wzięło udział ok. 40 osób: siostry brygidki, najbliższa rodzina i przyjaciele. Mszy przewodniczył biskup Szwecji Anders Arborelius OCD.  Ulf i Birgitta przyjęli również sakrament bierzmowania.

- To była wspaniała uroczystość. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i wdzięczni Panu Bogu – mówią małżonkowie.

Ulf Ekman jest założycielem szwedzkiego ewangelikalnego kościoła charyzmatycznego Livets Ord (Słowo Życia). 9 marca ogłosił, że wraz z żoną Birgittą zamierza oficjalnie wstąpić do Kościoła katolickiego.

Pastor od ponad 15 lat podkreślał potrzebę dialogu ekumenicznego. Gdy w listopadzie 2013 roku decyzję o zostaniu katolikiem podjął jego syn, Benjamin Ekman, odbiło się to szerokim echem wśród chrześcijan w Szwecji. Pojawiły się spekulacje, czy założyciel Livets Ord również pójdzie w ślady syna.

- Nasza decyzja jest efektem kilkuletniego procesu. Przez 3 lata mieszkaliśmy w Izraelu i poznaliśmy tam wielu katolików. Dopiero ten bezpośredni kontakt sprawił, że zaczęliśmy czytać katolickie książki i weryfikować naszą wiedzę o Kościele Katolickim – mówią Ulf i Birgitta Ekman.

W listopadzie 2013 r. Ulf Ekman był jednym z prelegentów krakowskiego Forum Ewangelizacyjnego „Całą Ewangelię – Całe Ciało – Całemu Światu”.

 

 

« 1 »

Zobacz także

 • o
  22.05.2014 15:21
  Bogu niech będą dzięki.
  doceń 6
 • Andrzej
  22.05.2014 16:56
  W listopadzie na Forum CCC w Krakowie "obstawiałem" każdą jego konferencję a w sobotę w nocy w kościele w Mogile pastor Ulf modlił się nade mną i moją żoną. Zakupiłem jego książkę "Wiara, która zwycięża świat" i nie mogę jej skończyć bo każde zdanie czytam po kilka razy. Dla mnie On już od dawna poznał głębię i potrzebę Eucharystii w KK.
  Chwała Panu <><
  doceń 3
 • Daniel
  24.06.2014 19:52
  Żenujące, ale może i im zajaśnieje jeszcze Chrystus.
 • Wierzący
  25.01.2018 18:44
  Ja powoli pokonuję drogę Ekmana...
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL