GN 3/2019 Archiwum

Ekskomunika dla szefowej "Wir sind Kirche"

Martha Heizer, przewodnicząca ruchu "My jesteśmy Kościołem" ("Wir sind Kirche") wspólnie ze swoim małżonkiem regularnie symulowali odprawianie Mszy świętej. Teraz Rzym ekskomunikował oboje małżonków - podaje serwis kath.net

Papież Franciszek nałożył karę ekskomuniki na przewodniczącą nieposłusznego Kościołowi katolickiemu ruchu "My jesteśmy Kościołem" -  Marthę Heizer (67) oraz jej męża, Gerta. O decyzji Watykanu informuje czwartkowe wydanie "Tiroler Tageszeitung".

Małżeństwo Tyrolczyków od dłuższego już czasu regularnie symulowało odprawianie Eucharystii. Ekskomunika, czyli wykluczenie z korzystania z sakramentów Kościoła, została na nich nałożona z racji ciężkiego wykroczenia (delictum gravius​​), którego się dopuścili.

W środę wieczorem bp Scheuer starał się wręczyć dekret Rzymu małżeństwu Heizer, jednak został przez nich oboje odrzucony. Przewodnicząca ruchu "My jesteśmy Kościołem" i współinicjatorka referendum kościelnego zdaje się być „wstrząśnięta podejściem" Rzymu.

„Wir sind Kirche" powstał w roku 1996, stając się ruchem rozłamowym. Powołując się na, po swojemu rozumiane, wytyczne Soboru Watykańskiego II, pozostaje w konflikcie z nauczaniem Kościoła katolickiego.

 

Komentarz portalu wiara.pl: Obym się mylił.. (ks. Włodzimierz Lewandowski)

 

« 1 »
TAGI:

Zobacz także

 • Waldek
  22.05.2014 14:49
  Może Papież powinien napisać co jest zgodne z duchem Vaticanum II a co nie jest zgodne i jest nadużyciem.
  Np:
  - czy współkonsekrowanie ze świeckimi, co jest nagminne w Austrii, jest nadużyciem czy nie? O karach nigdy nie słyszałem.
  - czy popieranie homo-ruchów i walka z homofobią w Kościele jest ok. czy nie, i czy o pomstę do nieba woła, czy nie woła.
 • yer
  22.05.2014 21:21
  A oto przykład jakich PiS wystawia kandydatów do PE i jakie są ich poglądy.

  ----------------------------

  "Jest jeszcze wiele innych rzeczy, co do których Adam Michnik i ja na pewno się zgadzamy. Nie chcę Polski, w której polskość definiowana jest etnicznie, w której ludzie są dyskryminowani ze względu na swoje pochodzenie. Nie chcę Polski, w której homoseksualiści byliby prześladowani i nie mogli żyć w związkach prawnie uregulowanych. Nie chcę Polski, w której kobiety miałyby mieć gorsze szanse niż mężczyźni. Nie chcę Polski, w której panuje szowinizm, antysemityzm i fanatyzm religijny” - Prof. Zdzisław Krasnodębski, lider warszawskiej listy PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

  Źródło cytatu: Z. Krasnodębski, Już nie przeszkadza. Szkice polityczne III, Kraków 2010, s. 446

  ---------------------------

  Polaku, nie daj się oszukać! Narodowo-katolickie pryncypia ideowe - tylko w Ruchu Narodowym.
  doceń 0
 • mkr111
  23.05.2014 12:00
  szersza opinia w spawie ekskomuniki http://pochwalony.eu/?p=2312
  doceń 1
 • bonus
  29.04.2018 07:42
  W artykule należało wspomnieć o przyczynach powstania ruchu. Oczywiście wygodniej było to przemilczeć. Ech...
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy