Nowy numer 28/2018 Archiwum

Zobacz także

 • katolik
  02.04.2014 20:13
  1 Mach. 9.55 W tym jednak czasie Alkimos został porażony, a jego przedsięwzięcie unice-stwione. Jego usta się zamknęły dotknięte paraliżem. Nie mógł już nic powiedzieć ani nawet wydać ostatnich rozporządzeń co do swego domu. Wtedy też Alkimos w wielkich boleściach zakończył swe życie.
  Jan Paweł II oniemiał tak, że nie mógł wypowiedzieć żadnego słowa, a następnie zmarł w wielkich boleściach, jak Alkimos.
  Aaron Brown, z CNN, 5 kwietnia, 2005: Lekarz papieża w wywiadzie dla włoskiej prasy: „ Papież umierał powoli, z bólem i cierpieniem, który wytrzymywał z wielką ludzką godnością. A następnie lekarz dodał, że przez ostatnie dwa dni, nie był w stanie cokolwiek powiedzieć.
  Internetowe źródła Watykanu były również przekonane, że Jan Paweł II zmarł 1 kwietnia, nie 2 kwietnia, lecz, że „ śmierć Jana Pawła II nastąpiła 1 kwietnia, nie może być ogłoszona z powodu znacznego nakładu pracy, jaka ma być wykonana, by uczynić ciało, a szczególnie twarz możliwą do przedstawienia, „stosownie do końcowego cierpienia” i agonii Jana Pawła II (Remnant report.).
  doceń 0
 • czytelnik
  02.04.2014 21:37
  21,37 2.04.2005 dobrze pamietam?
 • MichałObrębski
  03.04.2014 02:24

  Kanonizacja Jana Pawła II to DUŻA uroczystość, bo DUŻA radość.

  To kanonizacja unikalna: Nie osoby żyjącej 50 czy więcej lat przed nami, ale osoby którą wszyscy widzieliśmy. W mediach lub wielu na własne oczy. To zatem kanonizacja jednego z nas.

  Francuska siostra Marie-Simone Pierre i Kostarykanka Floribeth Mora są zdrowe. To też powód do radości, jak dwa cuda wymagane w jakiejkolwiek zwykłej kanonizacji. Jednak przypadek Karola Wojtyły jest i pod tym względem inny: Jan Paweł II ogłosił więcej świętych i błogosławionych niż jego poprzednicy od Sykstusa V (1585 - 1590) razem wzięci.

  Gdyby ta "hurtowa" produkcja błogosławionych i świętych nie podobała się Szefowi, nie mielibyśmy Karola Wojtyły świętego. Ani nawet błogosławionego.

  Michał Obrębski

  doceń 1
 • Kat
  22.04.2014 18:48
  "początkujący święty" - a nie jest sie świętym w ciagu zycia?
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama